Świat jest cudem! Absolutnie wyjątkowa planeta to Ziemia. Poznawanie jej tajników to ogromna przyjemność i absolutny obowiązek.  Z pomocą przychodzi publikacja „Cały świat jest cudem. Ilustrowany przewodnik po tajemnicach przyrody.” Wiedza naukowa w bardzo przystępnej formie dopasowana do odbiorcy w wieku szkolnym. Nauka o życiu, o Ziemi oraz nauki fizyczne w jednym miejscu!

20190719_211326-1463171334-768x1024 Cały świat jest cudem. Ilustrowany przewodnik po tajemnicach przyrody. Nasza Księgarnia LATO 2019
 • Cały świat jest cudem. Ilustrowany przewodnik po tajemnicach przyrody
 • Iris Gottlieb
 • forma wydania: książka papierowa
 • oprawa: twarda
 • ilustrator: Iris Gottlieb
 • tłumacz: Hanna Pasierska
 • rok wydania: 2019
 • liczba stron: 144
 • format: 200 x 254 mm
 • przedział wiekowy: 0-10
 • Do kupienia TUTAJ

Tajemnice przyrody przestają być nieodgadnione. Na 144 stronach poznajemy bardzo ciekawe szczegóły z życia na Ziemi. A znajdziemy ich bardzo dużo. Na szczęście złożony i skomplikowany świat przyrody doczekał się przekładu na język przystępny dzieciom. W tym momencie wiedza dostępna naukowcom i badaczom nauki trafia do domów. A jest jej naprawdę bardzo dużo.  Zaczynamy od podstaw życia na Ziemi, dalej śledzimy kroki ewolucji, sprawdzamy różnorodność genetyczną oraz budowę oka, mózgu, włosów. Nauka o Ziemi to już szczegóły z zakresu: geofizyki, geologii, glacjologii, meteorologii oraz oceanografii. Dowiemy się np. czym jest fotosynteza, jakie mają  kształty liście, czym charakteryzują się lodowce i jaskinie, góry.  Nauki fizyczne to z kolei szczegóły o astronomii, chemii i fizyce.

Skomplikowana wiedza w bardzo czytelnym wydaniu z mnóstwem szczegółów zawartych na barwnych ilustracjach oraz opisana w przyjemnym i bardzo przystępnym słowie. Czy można chcieć więcej? Jestem absolutnie zauroczona wydaniem i absolutnie polecam książkę dzieciom, które wykazują zainteresowanie światem przyrody.

Solidne wydanie i dobór tematów sprawi, że publikacja będzie towarzyszyć dzieciom w wielu momentach. Za każdym razem przyniesie coś nowego i pozwoli cieszyć się cudownym światem nauki, która przestaje mieć tyle tajemnic.

Autorka o swojej książce:

Od dzieciństwa badałam świat przyrody. Onieśmielona w towarzystwie ludzi, przyjaźniłam się z najrozmaitszymi stworzeniami: z krabami (zwanymi kretami morskimi) na plaży, z prawie dwumetrową rośliną znaną jako Bill Chwast, z robaczkami na podwórku, z martwą rybą zwaną Śpiochem (była już nieżywa, kiedy się poznałyśmy), z falangą identycznych myszoskoczków… Pisząc tę książkę, zdołałam wreszcie zrozumieć wiele kwestii, o które wcześniej wiecznie wypytywałam najbliższych. Czego jest więcej: ziarenek piasku na Ziemi czy gwiazd we wszechświecie? Czemu nie wszystkie włosy na ciele są tej samej długości? Dlaczego istnieją przypływy? Prawda naukowa jest znacznie bardziej niezwykła niż dzieła wyobraźni i zasługuje na to, byśmy ją zgłębiali, rozumieli i cenili, niezależnie od naszego wykształcenia.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: