Być w ciąży i nie zwariować. Antyporadnik dla przyszłych rodziców

20180623_225942668318615 Być w ciąży i nie zwariować. Antyporadnik dla przyszłych rodziców

  • JORDAN REID, ERIN WILLIAMS
  • Wydawnictwo: Buchmann
  • Do kupienia TUTAJ

Mam to za sobą! Ciążę i wszystkie jej uroki i … uroki. Jakimś cudem udało mi się nie zwariować- lecz mam coś dla kobiet, które mają pewne obawy czy same dadzą sobie radę przetrwać ten wyjątkowy czas.

Być w ciąży i nie zwariować. Antyporadnik dla przyszłych rodziców to przezabawna książka dedykowana kobietą w ciąży. Składa się z 3 części przybliżających do godziny zero i porodu.

To książko-dziennik- kreatywna gra. Nie ma tutaj nudnych formułek, mądrości i rad dla przyszłych mam. Jest za to sporo propozycji na spędzenie czasu i zyskanie dystansu do aktualnych i przyszłych wydarzeń. Przesłaniem autorów jest zdecydowanie przekazanie przyszłym mamom wiary w sukces porodu i wychowania dziecka oraz udowodnienie, że ciąży nie trzeba traktować śmiertelnie poważnie.

Ciąża to niezwykły czas w życiu każdej kobiety. Każdy dzień zbliża nas do spotkania z maleństwem. Autorki podkreślają to ważne wydarzenie i absolutnie oddają mu wyjątkowości. Antyporadnik zresztą zawiera sporo porad i praktycznych rozwiązań. Pozwala zyskać dystans do własnego wyglądu, radzi jakie ubrania wybierać, pozwala kreatywnie i zabawnie spędzić czas.

Humor tryska od pierwszych słów – a nawet z samej okładki. Wstęp rozbraja do reszty. Jeśli brakuje ci dystansu lub znasz śmiertelnie poważną i przejętą przyszłą mamę – koniecznie sięgnij po książkę. Pora zyskać dystans, wrzucić na luz – dla dobra ciężarnej i maluszka. A będzie tutaj dużo parodii, ironii, słownych zaczepek, karykaturalnych obrazków i opisów pełnych przesady i humoru. I bardzo dobrze – dystans to coś czego trzeba się w życiu nauczyć

Antyporadnik to także księga zapisków na temat naszego wyobrażenia o dziecku. Podsumowania każdego trymestru, najważniejsze wydarzenia, wybór imienia. Całość po prostu kipi od ilustracji, gier i formularzy do wypełnienia, zapisków i adnotacji czy rysunków.

Rozweselacz, duża porcja pozytywnych emocji i uśmiechu – najlepszy prezent dla ciężarnej. Zdecydowanie polecam jako prezent dla kobiety w ciąży. Bez znaczenia czy pierwszej czy kolejnej. Bez znaczenia w którym tygodniu – a można już od pierwszego trymestru i stopniowo uzupełniać antyporadnik przez całe 9 miesięcy.

Z Być w ciąży i nie zwariować. Antyporadnik dla przyszłych rodziców 9 miesięcy ciąży będzie czasem kreatywnego oczekiwania ze sporą dawką humoru.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *