Wesoła i kreatywna Basia w nowych odsłonach! Tym razem Basia będzie obserwować sytuację u starszego brata Janka. A chłopiec nie ma łatwo: być może będzie musiał nosić okulary, w dodatku ma fatalny humor i dosyć bycia najstarszym dzieckiem. Na szczęście rodzice znajdują na to rozwiązanie. Basia i zegarek to opowieść o czasie i relacji dziecka z dziadkami. Bardzo przystępnie napisana opowieść z czekaniem, śpieszeniem się i nauką obsługi zegarka. Tym bardziej, że zegarek Basi podarował Dziadek. Zapraszam na bloga!

20190916_0818171220032270-1024x768 Biblioteka Przedszkolaka: Basia i przyjaciele: Janek oraz Basia i Zegarek. EGMONT - JESIEŃ 2019

SERIA BASIA

Basia już nie jeden raz pojawiła się na blogu. Ta lubiana seria autorstwa Zofii Staneckiej oraz zilustrowana przez Mariannę Oklejak to świetna okazja, aby wplatać w życie przedszkolaka ważnych wartości i edukować dziecko solidną porcją aktualnych tematów. Tym bardziej, że Basia zaraża ciekawością świata, optymizmem, kreatywnością i otwartością na nowe tzn. poznawania świata.  Książki znakomicie prezentują się w serii a grafiki (chociaż bardzo specyficzne) podobają się dzieciom!

Basia i przyjaciele. Janek

 • Basia i przyjaciele. Janek
 • Wydanie: 2019
 • Seria/cykl: BASIA
 • Autor: Zofia Stanecka
 • Ilustrator: Marianna Oklejak
 • Do kupienia TUTAJ

Janek jest najstarszym bratem Basi. Jak na starszaka przystało jego życie jest nieco bardziej skomplikowane. Chłopiec właśnie dowiedział się, że być może będzie musiał nosić okulary chyba, że to tylko leniwe oko. Zresztą jedno i drugie nie brzmi dobrze. Do tego rodzina jedzie na weekend nad jezioro i tam to dopiero psuje się chłopcu humor. Kompletnie ma dosyć bycia najstarszym dzieckiem i chciałby już odejść na zawsze od rodziców. Na szczęście zatrzymuje się w krzaczkach nieopodal. Rodzice znajdują sposób na docenienie chłopca i poprawę nastroju! Jak dobrze!

Bohaterem opowieści jest Janek, który pokazuje także Basi (oraz czytelnikom) jak zmagać się z trudnościami. To świetna opowieść dla przedszkolaków (i nie tylko), która wskazuje wprost na dobre rozwiązania w temacie dzielenia się emocjami. Janek także musi w sobie przerobić kwestię akceptacji siebie oraz lęku przed odrzuceniem.  To ważne psychologiczne osiągnięcia, które sprawią, że Jenek będzie silniejszy psychicznie. Zdecydowanie polecam!

„Basia i przyjaciele. Janek” to:

● wciągająca, mądra historia o mierzeniu się z trudnymi emocjami,

● prosty, zrozumiały dla dzieci język,

● błyskotliwe poczucie humoru, które trafi zarówno do starszych, jak i młodszych dzieci,

● świetne ilustracje Marianny Oklejak,

● bliskie dziecku sytuacje, które może spotkać w swoim otoczeniu.

Basia i zegarek

 • Wydanie: 2019
 • Seria/cykl: BASIA
 • Autor: Zofia Stanecka
 • Ilustrator: Marianna Oklejak
 • Do kupienia TUTAJ

Basia dostaje od Dziadka Henryka piękny zegarek. Ma nawet błyszczące brylanciki. Tak bardzo podoba się Basi, że nie zdejmuje go nawet podczas kąpieli czy w czasie snu. Tylko szkoda, że Basia nie umie odczytywać godziny. Co jest powodem śmiechu starszego brata. W głowie Basi rodzą się pytania!

 • Co oznaczają przesuwające się wskazówki i jak odczytać z nich godzinę?
 • Dlaczego podczas zabawy czas pędzi jak szalony, a gdy na coś bardzo, bardzo się czeka, minuty ciągną się jak godziny?
 • Co oznacza przemijanie?
 • Czy Dziadek będzie znał odpowiedzi na te pytania? 

Z pomocą przychodzą rodzice oraz Dziadek, do którego Basia właśnie jedzie z tatą pociągiem. W prostym języku i w zabawnej formie fabularnej i językowej razem z Basią dziecko może zastanowić się nad czasem i poznać jego tajniki.  Nawet przedszkolak chce wiedzieć czym jest czas i jak go okiełznać. Zabawna i humorystyczna opowieść zdecydowanie w tym pomoże!

Basia i przyjaciele polecają się dzieciom 3+ i starszym.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: