Berlin to ogromne miasto! Pełne różnorodnych postaci i fascynujących zjawisk! Co karnie złodziejaszek Theo? Gdzie jest gabinet doktora Brauna? Kogo szuka książę Holger? Wyruszamy na spacer po Berlinie z wieloma zadaniami, które przysporzą czytelnikowi mnóstwo frajdy. Zabawa na spostrzegawczość, szybkość i cierpliwość – bo w tym chaosie nie jest łato znieść poszukiwane osoby! Fantastyczna zabawa i kolejne miasto po Paryżu i Sztokholmie, które doczekało się książkowego wydania!

20190503_1620491123502005-1024x1024 Berlin - znam to miasto – kolorowa podróż po stolicy Niemiec. Zakamarki 2019

W Berlinie jest moc wrażeń. Jednak to co zobaczycie w książce :Berlin – znam to miasto na pewno was totalnie zaskoczy. Wyobraźcie sobie, że strażnik zoo zapomniał zamknąć bramę wejściową! Zwierzęta rozbiegły się po całym mieście. Znajdziecie je wokół wieży telewizyjnej, w muzeum, w parku przy murze berlińskim i na ulicy Unter den Linden.

Spacer po Berlinei to fascynujące przeżycie. Sama wspominam go z wielką radością. Jednego dnia przeszłam prawie 30 kilometrów! Teraz dzięki wydawnictwu Zakamarki możecie wybrać się do Berlina bez wychodzenia z domu. Mało tego! Macie okazję wracać do miasta kilkukrotnie.  Zobaczcie sami jak dużo dzieje się na ulicach stolicy Niemiec:

Berlin – znam to miasto to książka interakcji! Znajdziemy w niej zadania, których wykonanie sprawi dziecku trochę kłopotu. To bardzo ważne, ponieważ dzieci bardzo szybko zniechęcają się, gdy coś jest zbyt proste. Ilość szczegółów i kolorystyczny szał na stronach zdecydowanie zadania nie ułatwia. Dodatkowo humor bije z ilustracji. Postacie zobaczymy w zabawnych scenkach, które potrafią naprawdę rozbawić. To także publikacja, która nie ma granicy wieku! Zarówno spodoba się przedszkolakom jak i dzieciom w wieku szkolnym. A i dorośli będą z ciekawością wyszukiwać szczegółów.

20190503_1620491123502005-1024x1024 Berlin - znam to miasto – kolorowa podróż po stolicy Niemiec. Zakamarki 2019

„Berlin. Znam to miasto” to dużego formatu, w całości kartonowa lektura, która ukazała się nakładem wydawnictwa Zakamarki. To solidne wydanie, które absolutnie odporne jest na dziecięce rączki.  Ma również zaokrąglone brzegi i kartonowe strony, co gwarantuje bezpieczeństwo i trwałość przy spotkaniu z jeszcze młodszym czytelnikiem.

Sposób czytania książki zależy od dziecka. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby odpowiadać na zagadki, opowiadać historyjki inspirowane scenkami na ilustracjach lub po prostu oglądać poznając np. miasto i jego zabytki. To wielka zaleta książek typu picturebook. Tutaj mamy aż 14 stron na których spotkamy absolutnie wiele postaci i zachwycających scenek.

Świetna zabawa dla małych, dużych i całych rodzin!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: