Ulubiona seria Matyldy – BASIA ma dwie nowe odsłony! W przepięknych, mądrych i wciągających fabularnie opowieściach będziemy śledzić losy Basi i jej rodzeństwa. Co tutaj się będzie działo! Wytyczanie granic osobistych, wizyta na basenie, segregowanie śmieci czy tablet i zegarek oraz czas! Wybieracie się w podróż razem z Basią? Książki idealne dla przedszkolaków do czytania przed snem jak i o każdej porze dnia.

 

wp-1634627578283-1024x750 Basia. Wielka księga przygód 5 i Basie i granice! Nowości Harper Collins JESIEŃ 2021 – 3+

·         Basia. Wielka księga przygód 5

·         Do kupienia TUTAJ

Kolejna z serii uwielbianych przez dzieci „Wielkich ksiąg” z przygodami Basi i jej rodziny.

Księga to nic innego jak zbiór przygodowych opowiadań, które można zbierać indywidualnie jak i w formie zbiorowego działa. Tym razem Basia wybiera się z Tatą, Jankiem i Frankiem na basen, uczy się, jak mądrze korzystać z tabletu, zastanawia nad upływem czasu, który niekiedy wlecze się niemiłosiernie, a często pędzi jak szalony. W książce przeczytacie też o tym, jak Basia chroni naszą planetę, spędza wspaniałe chwile na przedszkolnym pikniku, trochę choruje, a na koniec wybiera się w niesamowitą podróż na rowerze. Ogromna porcja informacji o Basi i jej rodzinie. Opowiadania, które wciągają dzieci w każdym calu. Z perspektywy dziecka, o dziecku i dla dziecka. Wspaniałe przygody i wymarzone dzieciństwo: normalne, rodzinne i spontaniczne.

Serdecznie polecam tą serię wszystkim przedszkolakom!

·         Basia i granice

·         Do kupienia TUTAJ

Basia ma już dosyć! Dosłownie jej granice zostały przerwane… nie wytrzymuje a wszystko to zaczęło się przy śniadaniu. Dalej było już tylko gorzej, aż w przedszkolu Basia nie wytrzymuje i robi siku przed toaletą do majtek… a wszystko dlatego, że nie lubi korzystać z toalety, kiedy ktoś jest w środku. Na szczęście Pani przedszkolanka to doskonale rozumie! Sytuacja Basi miała też poważne skutki – dzieci rozmawiają o granicach. Kto ma jakie granice i czy potrafi je narysować kredą na placu?

Bardzo ciekawa przygoda z serii o Basi. Wykraczająca poza dotychczasowe i ucząca emoc ji i głębszego rozumienia samego siebie jak potrzeb innych.  Ważna i potrzebna książka, która zdecydowanie przypadnie do gustu dzieciom w wieku przedszkolnym. Serdecznie polecam!

 

Basia to seria, którą darzymy szczególną miłością. Jest z nami już od wielu miesięcy i zostanie jeszcze długo! Na nowe przygody czekamy z niecierpliwością i bardzo cieszymy się, że seria zyskuje kolejne tomy. Oby tak dalej!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *