Przedszkolaki uwielbiają Basię! Wiem to po sobie, ponieważ Basia jest na stałe w naszym książkowym top 10. Jaka radość zapanowała w naszym domu, kiedy córka otrzymała nowe przygody Basi. Tym razem mamy aż trzy nowości: Wielka Księga Przedszkolaka  oraz kartonowa seria dla młodszych Basia, Franek i samochody oraz Basia, Franek i Pielucha. Zobaczcie sami – teraz Basia może spodobać się dzieciom 1+ i oczywiście przedszkolakom.

20200322_1410492087436647-1024x1024 BASIA- Wielka Księga Przedszkolaka i Basia, Franek i samochody oraz Basia, Franek i Pielucha. EGMONT Wiosna 2020

BASIA

Uwielbiam Basię. Razem z córką w wieku przedszkolnym czytamy ją regularnie. To sympatyczna wielbicielka żelków, która w swych przygodach i codziennych sytuacjach rozbawia, edukuje i co najważniejsze towarzyszy dziecku. Pomaga zrozumieć świat, rozśmiesza humorem, dostarcza inspiracji do zabawy i nie tylko.  Basia to koleżanka z domu obok. Taka jak Ty i ja. Jej życie toczy się w Polsce, współcześnie i podobnie do naszego.  Razem z rodzeństwem, rodzicami dużo rozmawia o życiu, bawi się rewelacyjnie i twórczo poznaje świat. Seria jest zabawnie zilustrowana.

Kolejne propozycji z serii Basia to dwie kartonowe książeczki już dla najmłodszych czytelników oraz gruba księga, która opisuje pobyty Basi w przedszkolu.  

Basia. Wielka księga przedszkola

20200322_1410492087436647-1024x1024 BASIA- Wielka Księga Przedszkolaka i Basia, Franek i samochody oraz Basia, Franek i Pielucha. EGMONT Wiosna 2020
 • Autor: Zofia Stanecka
 • Ilustrator: Marianna Oklejak
 • Oprawa: twarda
 • Objętość: 128 stron
 • Format: 200×250
 • Grupa docelowa: 3-7 lat
 • Do kupienia TUTAJ

Nadszedł czas na „Wielką księgę przedszkola”! To fenomenalny zbiór odcinków tj. opowiadań z życia przedszkolnego Basi. Od samego początku i pierwszego dnia w przedszkolu poprzez sytuacje całego roku w maluchach.  Opowiadania zawierają autentyczne momenty z życia przedszkolaka. Opisują emocje związane z pójściem pierwszy raz do przedszkola, w tym wątpliwości i obawy. Wypowiedziane głośno sprawiają, że dzieci się emocjonalnie oswajają z nadchodzącą sytuacją, uczą nazywać przezywane emocje.  W kolejnych opowiadaniach poznajemy kolegów i koleżanki Basi, uczestniczymy w sytuacjach z przedszkola. Razem bawią się w deszczu i robią pieski z kasztanów, myją zęby, robią prezenty i chodzą na rytmikę. Niektórzy bardzo czekają na przyjście mamy, inni nie chcą wychodzić z przedszkola. Jedni nie lubią jeść, inni chcą więcej kotletów. Każdego dnia wydarza się coś nowego. Basia dostarcza także pomysłów na aktywności związane z porami roku. Są one wyraźnie zaznaczone w książce i stanowią również walor edukacyjny opowiadania.

Powiem szczerze, że brakowało mi tej książki i ogromnie cieszę się, że jest już dostępna!

20200322_1410492087436647-1024x1024 BASIA- Wielka Księga Przedszkolaka i Basia, Franek i samochody oraz Basia, Franek i Pielucha. EGMONT Wiosna 2020

Basia, Franek i samochody

 • Autor: Zofia Stanecka
 • Ilustrator: Marianna Oklejak
 • Oprawa: kartonowa
 • Objętość: 14 stron
 • Format: 197×197
 • Do kupienia TUTAJ

Kartonowa opowieść o Basi i Franku. Tym razem Basia bawi się z młodszym bratem Frankiem w poznawanie samochodów. Wycinają z papieru, uczą się nazywać i poznawać poszczególne auta. Obserwują czym się zajmują czy jak wyglądają. Basia to starsza siostra! Uczy młodszego brata świata i jest dla niego wzorem. Na kartonowych stronach aż roi się od kolorów i kształtów.

Basia, Franek i pielucha

 • Autor: Zofia Stanecka
 • Ilustrator:Marianna Oklejak
 • Oprawa:kartonowa
 • Objętość: 14 stron
 • Format: 197×197
 • Do kupienia TUTAJ

Starsza siostra to prawdziwy skarb. Potrafi tak dużo i swoją wiedzą i dobrą radą dzieli się z młodszym bratem. Franek nie umie jeszcze dobrze korzystać z nocnika. Nikt tak nie pomoże Frankowi pozbyć się pieluszki jak inne dziecko, które doskonale rozumie co i jak. Basia wspiera rodziców i również podejmuje próby (udane!!) odpieluchowania Franka.

To książka, która absolutnie trafia przekazem do każdego rodzica. Wspierająca w pożegnaniu się z nocnikiem przez dziecko opowieść edukacyjna. Kolorowa, humorystyczna i edukacyjna jednocześnie.

Trzy nowe propozycje o Basi to zdecydowanie polecane dla dzieci w wieku 2-7 lat książeczki. Humorystyczne, edukacyjne i bardzo realistyczne. Pięknie opowiadają o świecie  z perspektywy dziecka. Ogromnie polecam i czekam na kolejne odcinki tej znakomitej serii!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: