Zofia Stanecka: Basia! To duet, który gwarantuje zadowolenie dziecka. „Basia i Wielka księga przedszkolaka” to bardzo dobra książka. Idealna dla każdego dziecka które wkroczy lub wkroczyło w okres edukacji i opieki przedszkolnej. Basia w bardzo humorystycznych epizodach jak i zarazem w bardzo realnych sytuacjach wprowadza dziecko w świat przedszkolaka. Uczy, bawi i jest wspaniałą przyjaciółką! Serdecznie polecam!

wp-1607374952975-768x1024 Basia. Wielka księga przedszkola. HarperColinns Grudzień 2020
  • Autor: Zofia Stanecka
  • Ilustrator: Marianna Oklejak
  • Oprawa: twarda
  • Objętość: 128 stron
  • Format: 200×250
  • Grupa docelowa: 3-7 lat
  • Do kupienia TUTAJ

Nadszedł czas na „Wielką księgę przedszkola”! To fenomenalny zbiór odcinków tj. opowiadań z życia przedszkolnego Basi. Od samego początku i pierwszego dnia w przedszkolu poprzez sytuacje całego roku w maluchach.  Opowiadania zawierają autentyczne momenty z życia przedszkolaka. Opisują emocje związane z pójściem pierwszy raz do przedszkola, w tym wątpliwości i obawy. Wypowiedziane głośno sprawiają, że dzieci się emocjonalnie oswajają z nadchodzącą sytuacją, uczą nazywać przeżywane emocje.

W kolejnych opowiadaniach poznajemy kolegów i koleżanki Basi, uczestniczymy w sytuacjach z przedszkola. Razem bawią się w deszczu i robią pieski z kasztanów, myją zęby, robią prezenty i chodzą na rytmikę. Niektórzy bardzo czekają na przyjście mamy, inni nie chcą wychodzić z przedszkola. Jedni nie lubią jeść, inni chcą więcej kotletów. Każdego dnia wydarza się coś nowego. Basia dostarcza także pomysłów na aktywności związane z porami roku. Są one wyraźnie zaznaczone w książce i stanowią również walor edukacyjny opowiadania. Atrakcyjne są również zadania do wykonania podczas przyjemnej lektury bajki. Będziemy tworzyć wiatraczek z papieru czy świąteczne ozdoby!

Moja ulubiona opowieść o Basi (a mamy ich bardzo dużo). Basia i wielka księga przedszkolaka to także wspaniała książka dla dziecka, które wkrótce rozpocznie przygodę z przedszkolem! Zdecydowanie pomoże dziecku oswoić się z nieznaną sytuacją.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *