Basia do słuchania ?! Basia to absolutny hit na półce książkowej przedszkolaków. Książki z tej serii to gwarancja mądrej edukacji oraz wartościowy pomysł na spędzenie czasu. Wydawnictwo EGMONT poszedł krok dalej i wydał obszerny zbiór opowiadań z serii o BASI wraz z płytą z nagraniami opowieści, które czyta Maria Seweryn. Sami decydujcie czy dziś czytanie czy słuchacie. Absolutnie fantastyczna książka!

20191025_212136551924478-768x1024 Basia do słuchania. Zbiór opowieści dla przedszkolaków z audiobookiem. EGMONT JESIEŃ 2019, 3+
 • Wydanie: 2019
 • Seria/cykl: BASIA
 • Autor: Zofia Stanecka
 • Ilustrator: Marianna Oklejak
 • Czyta: Maria Seweryn
 • Typ oprawy: miękka
 • Do kupienia TUTAJ

Basia do słuchania

Basia uważa, że „wspólne słuchanie książek to jedna z najmilszych rzeczy, jakie istnieją na świecie“!

Tym bardziej, że czasami są takie dni, kiedy mamę boli gardło a tata nie wrócił jeszcze z pracy. Są też takie dni, kiedy dziecko w wieku przedszkolnym chce np. pobawić się samo i włączyć sobie ulubione opowieści – oczywiście SAMO! Dlaczego nie! Basia słynie z wartościowych, ciekawych i bardzo aktualnych dla dziecka opowieści. Dzieci uwielbiają Basię! Móc posłuchać opowieści o jej życiu- to bardzo kuszące! Słuchanie opowieści przez cały rok jest bardzo kuszące! Przekonajcie się sami!

20191025_212136551924478-768x1024 Basia do słuchania. Zbiór opowieści dla przedszkolaków z audiobookiem. EGMONT JESIEŃ 2019, 3+

Opowieści zawarte w książce to aż 11 historii zawartych na 270 stronach książki i w 11 nagraniach, które czyta Maria Seweryn. Każde z opowiadań jest bogate w dialogi oraz zostało przez Marianne Oklejak zilustrowane. Ilustracje są bardzo charakterystyczne dla serii i jest ich bardzo dużo – zobaczycie je na każdej stronie! To ciężki wybór – słuchamy czy czytamy!? Lepiej mieć jednak wybór niż go nie mieć!

 1. Basia i przedszkole
 2. Basia i bałagan
 3. Basia i taniec
 4. Basia i kolega z Haiti
 5. Basia i opiekunka
 6. Basia i gotowanie
 7. Basia i podróż
 8. Basia i alergia
 9. Basia i biwak
 10. Basia i plac zabaw
 11. Basia i słodycze

Zawarte w opowiadaniach treści pasują bardzo adekwatnie do codziennego życia dziecka w wieku przedszkolnym, polskiej rodziny. Basia wychowuje, uczy i zaprasza do wartościowego świata w którym żyje wraz z rodziną, przyjaciółmi. Nie poucza i nie rozkazuje. Zachęca, ciekawi i modeluje zachowania.

Basia do słuchania to świetny pomysł na prezent. Na pewno inną taką rzeczą jest ich czytanie, a jeśli można robić na przemian jedno i drugie, to wtedy prawdopodobnie mamy do czynienia z pełnią szczęścia! 


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: