Bohaterowie bajek  których nie może zabraknąć- aktualne gwiazdy seriali animowanych, prawie 90-letnia Myszka Miki oraz piękne baśnie i bajki, które znamy z produkcji Disneya. Zapraszam na post, gdzie znajdziecie nowości książkowe: Złota Księga Bajek: Bing i Masza i Niedźwiedź, Miki. Nowa kolekcja bajek przyjaciele oraz Jeremi Przybora małoletnim i stuletnim.

20181107_18161817900400-300x300 Bohaterowie bajek których nie może zabraknąć : Złota Księga Bajek: Bing i Masza i Niedźwiedź, Miki. Nowa kolekcja bajek przyjaciele oraz Jeremi Przybora małoletnim i stuletnim. EGMONT 11.2018

Złota Księga Bajek to bestsellerowa seria od wydawnictwa EGMONT. Ulubieni bohaterowie kreskówek znanych z telewizji na stronach kolorowych książek. Ogromna porcja nowych opowieści – przygody ulubionych bohaterów w kolorowej oprawie graficznej i na ponad 300 stronach! Seria została wydana z dbałością o szczegóły. Kolorowe ilustracje i złote litery na okładce oraz bogata fabuła opowieści to gwarancja udanego prezentu!

W ramach serii ZŁOTA KSIĘGA BAJEK ukazały się:

20181107_18161817900400-300x300 Bohaterowie bajek których nie może zabraknąć : Złota Księga Bajek: Bing i Masza i Niedźwiedź, Miki. Nowa kolekcja bajek przyjaciele oraz Jeremi Przybora małoletnim i stuletnim. EGMONT 11.2018

BING

 • Autor: Ted Dewan, Mandy Archer
 • Ilustrator: Anna Lubecka, Gary Knight, Pei Yi Tong
 • Do kupienia TUTAJ

Sympatyczny Królik Bing słynie w wielu przygód. Każda przygoda to również lekcja wychowania i adaptacji towarzyskiej. BING wydany jest w bardzo kolorowej formie z dominacją grafiki nad tekstem. I tym razem w grubej Złotej księdze bajek znajdziemy sporo opowiadań przeznaczonych dla młodszych czytelników, którzy czekają na przeczytanie im historii o Bingu. Zawartość księgi to 13 opowiadań w których dowiemy się:

– jak dogadać się, kiedy zajdzie konflikt między znajomymi,
– co zrobić a czego nie wolno robić, kiedy znajdujemy się na basenie,
– jak kreatywnie wykorzystać skorupki po jajku,
– jak odszukać zagubioną zabawkę na placu zabaw.

BING to nie tylko kolorowe opowieści. To naprawdę socjalizacja bez wychodzenia z domu. Królik nigdy nie jest sam. Zawsze towarzyszą mu znajomi i wiele wydarzeń oraz emocji. Bywa, że jest wesoło a jeszcze częściej coś się nie układa po myśli. Zawsze jednak BING znajduje rozwiązanie. Co jest najlepsze w opowieści – podsumowanie na podstawie którego opowieść ma swój finał. Królik uczy wyciągać wnioski, ponosić konsekwencje, podsumowuje opowieść sprawdzając tym samym czy uważnie dziecko jej słuchało.

Masza  i Niedźwiedź

Ulubiona bohaterka kreskówek wraz z przyjaciółmi w nowych opowiadaniach.

Przygotuj się na doskonałą zabawę z Maszą i jej przyjacielem Niedźwiedziem. Masza i Niedźwiedź to wywodząca się z rosyjskiej bajki ludowej, pełna humoru opowieść o zagubionej w lesie dziewczynce wychowywanej przez niedźwiedzia. Mała dziewczynka każdego dnia dostarcza Niedźwiedziowi wielu wrażeń, jest tak energiczna i ciekawska, że nieco ospały opiekun czasem za nią nie nadąża. Mimo to, stanowią świetny duet, a ich przyjaźń stanowi doskonałe odbicie relacji ciekawego świata dziecka z otaczającą go rzeczywistością. Każda z opowieści to humorystyczna a czasami emocjonalnie żywa historia. Znajdziemy tutaj jak na Złotą księgę przystało 13 opowiadań z rozbudowaną fabułą, dialogami i bohaterami zamieszkującymi las (i nie tylko). Każda z opowieści to również kadry żywo wyjęte z animacji – które cieszą dzieci najbardziej.

Serial animowany dla dzieci o przygodach Maszy i Niedźwiedzia, podbił serca nie tylko młodych widzów, ale również rodziców na całym świecie. Milionowe odsłony bajki na Youtubie, a następnie cieszące się dobrą oglądalnością emisje w kanale TVP ABC sprawiły, że również polskie dzieci pokochały zabawne perypetie Maszy i Niedźwiedzia.  Egmont dba o fanów Maszy i ma w swojej ofercie ogromną pulę książek, kolorowanek, opowiadań z dziewczynką w roli głównej.

Miki. Nowa kolekcja bajek

20181107_18161817900400-300x300 Bohaterowie bajek których nie może zabraknąć : Złota Księga Bajek: Bing i Masza i Niedźwiedź, Miki. Nowa kolekcja bajek przyjaciele oraz Jeremi Przybora małoletnim i stuletnim. EGMONT 11.2018

Myszka MIKI mimo swojego wieku (niebawem stuknie jej 90 lat) cały czas bawi dzieci na całym świecie. W nowej kolekcji bajek wraz z Kaczorem Donaldem, Goofym, Minie, psem Pluto zabiera nas w pełną kolorów podróż. W 6 kolorowych opowiadaniach pojedziemy z bohaterami na piknik, weźmiemy udział w przyjęciu urodzinowym, pokonamy lęki nękające Mikiego oraz spędzimy miłe chwile podczas letniego wypoczynku.

Disney oczywiście zadbał o piękną i bajecznie kolorową oprawę graficzną. Piękne grafiki, mocno nasycone barwy oraz duże kolorowe strony, które zdecydowanie dominują ponad tekstem. Jeśli do damy do tego dmuchaną okładkę z miękką zawartością to mamy zestaw idealny!  Jako dziecka uwielbiałam rysować czy kopiować ulubionych bohaterów kreskówek na własnej kartce. Kto wie, może bez tego nie byłoby nawet mojego bloga? Ulubieni bohaterowie z dzieciństwa zostają z nami na zawsze – a myszkę Miki poznają na pewno kolejne pokolenia.

O Nowej Kolekcji Bajek dowiecie się z tego filmu:

Do kupienia TUTAJ

 

Jeremi Przybora małoletnim i stuletnim

20181107_18161817900400-300x300 Bohaterowie bajek których nie może zabraknąć : Złota Księga Bajek: Bing i Masza i Niedźwiedź, Miki. Nowa kolekcja bajek przyjaciele oraz Jeremi Przybora małoletnim i stuletnim. EGMONT 11.2018

Do kupienia TUTAJ

Popularne i niesamowicie piękne baśnie z całego świata, które ukazały się w formie animacji pełnometrażowych Disneya. Dzisiaj  mogą znaleźć się w waszym domu lub stanowić piękny prezent dla bliskiego dziecka. Sam Jeremi Przybora opowiedział na nowo szesnaście klasycznych tekstów, wśród nich między innymi:

 • Zakochany kundel
 • Piotruś Pan
 • Herkules
 • Piękna i Bestia
 • Alladyn
 • Alicja w Krainie Czarów
 • Robin Hood
 • Królewna Śnieżka

Ogromna księga bajek to wymarzona książka każdego dziecka. Móc cieszyć się opowieścią o przygodach bajkowych bohaterów przed snem to prawdziwa nagroda. Tym bardziej, że wersje opublikowane przez Jeremiego Przyborę są naprawdę wyjątkowe. Autor w charakterystyczny dla siebie sposób wplata w baśnie piękne polskie słowa. Charakterystyczny styl, finezja językowa i łatwość snucia opowieści zapisany na kartach bajek. Uprzedzam, że starsi mogą złapać się na tym, że zdają się słyszeć głos autora podczas czytania bajek. Sam Jeremi Przybora to postać niezwykła. W klasykach bajek daje siebie poznać z najlepszej strony. Bywa, że tworzy własne spolszczenia i zupełnie nowe słowa jak np.

w „Zakochanym kundlu” właścicielami Lady zostali Jim Serdeńko i jego żona Słonko. Piotruś Pan zabiera Wendy i jej braciszka do Niebywalencji. Alicja z Krainy Czarów wylabirynciła się szczęśliwie z labiryntu, a jak zmalała, to nie przejęła się za bardzo, bo wiedziała, że w końcu zdużeje.

Bajki literacko opracowane są doskonale. Podobnie jak oprawa graficzna publikacji. Gruba oprawa w której na ponad 350 stronach zobaczymy także oryginalne kadry z bajek Disneya. Ujęcia z animacji dodają opowieści blasku, krystalizują ją i pomagają dzieciom wejść w bajkowy świat. Oczywiście tekst dominuje nad ilustracjami. Ilustracji jest minimum 180 – a gdyby dokładnie policzyć to może nawet więcej! Młodsze dzieci będą zadowolone a nawet stuletni chętnie zobaczą jak Disney prezentuje swoich bohaterów.

Baśnie przedstawione w zbiorze „Jeremi Przybora małoletnim i stuletnim” zostały przez Przyborę napisane w latach 1994-1998. Niemałą zasługę w ich powstaniu miał Grzegorz Wasowski, syn współtwórcy „Kabaretu Starszych Panów”, który namówił autora do podjęcia tego wyzwania. Grzegorz Wasowski dokonał też „przyjaznego retuszu redakcyjnego” tego zbioru.

Jeremi Przybora to polski poeta, pisarz i satyryk, autor audycji i teatrzyków telewizyjnych, a przede wszystkim legendarny współtwórca „Kabaretu Starszych Panów”. Jego twórczość zachwyca do dziś kolejne pokolenia. Dzięki książce „Jeremi Przybora małoletnim i stuletnim” również najmłodsi mają szansę poznać i docenić jego teksty.

BAJKI – piękne, mądre, wzruszające. Stanowią bogactwo dzieciństwa, dorastania oraz pozytywną kotwice do błogich wspomnień dla dorosłych. Piękne na prezent, wspomnienia na całe życie.

 

 


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *