Ziemia jest w poważnym niebezpieczeństwie. Od nas samych i młodego pokolenia zależy jej przyszłość. Dwie ekologiczne książki dla dzieci 8+ rzucają nadzieję na spokojną przyszłość Ziemi.  „Ocieplenie klimatu i Woda źródło życia” to bardzo dobre propozycje, które uczą, atrakcyjnie prezentują wiedzę i pozwalają ochronić Ziemię! Warto!!!

wp-1609661901782-1024x779 Babaryba o ekologii : Ocieplenie klimatu i Woda źródło życia. 8+

Babaryba z troską o Ziemi!

Od dawna towarzyszy mi troska o Naszą Planetę. Z uwagą śledzę publikacje, które przybliżają dzieciom i młodzieży tematykę zmian klimatu i podpowiadają jak o niego mądrze i racjonalnie dbać. Wydawnictwo Babaryba ma do tego serce. W swoich publikacjach opisują z największą dokładnością i z wielką starannością tematykę ocieplenia klimatu i wody. Wcześniej znajdziecie na blogu także rewelacyjne książki o śmieciach czy plastiku. Zobaczmy co tym razem przygotowało wydawnictwo.

  • OCIEPLENIE KLIMATU. Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi? książka ekologiczna dla dzieci 8+
  • Do kupienia TUTAJ

Gruba kartonowa książka o mądrej zawartości. Pokazuje jak dbać o Ziemię i wyjaśnia zjawisko ocieplania klimatu. Książka, która zarówno dzieciom jak i dorosłym dokładnie tłumaczy to co dzieje się od 150 lat w temacie klimatu. A tutaj wiadomości są bardzo poważne. Aż o 1 stopień wzrosła temperatura na Ziemi. Podniósł się poziom wód i map świata znikają kolejne tereny. Sami widzimy brak śniegu zimą czy deszczowe i chłodne zimowe miesiące. Brakuje mrozu, lodu i wyraźnej zimy.  Zmiany klimatu postępują w zaskakująco szybkim tempie.

To właśnie od nas zależy przyszłość Ziemi. „Ocieplenie klimatu. Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi?” to popularnonaukowa książka, która bardzo trafia tematyką i treścią do czytelnika od 8 lat. Z wielu perspektyw (przyroda, polityka, motoryzacja, przemysł, turystyka, życie codzienne). Wyjaśnia najważniejsze pojęcia jak klimat, ocieplenie, strefy klimatyczne, emisja gazów cieplarnianych. Podsuwa także pomysły jak wspierać Ziemię i o nią dbać. Praktyczne i bardzo ważne z punktu widzenie ekologii.

Bardzo bym chciała, aby książka trafiła do wszystkich dzieci i realnie spowodowała zmiany globalnego ocieplenia. Bardzo ważna i potrzebna książka. Ciekawie zilustrowana i bardzo przystępna w treści i wyglądzie, podręczny format A5, twarda okładka . Serdecznie polecam.

  • WODA – Źródło życia. Wszystko o najważniejszej substancji na Ziemi. Książka ekologiczna dla dzieci 6+ Ch. Steinlein, M.Scheier

Woda to najcenniejsza substancja na Ziemi!  Źródło życia i potężna siła.  Z wody w dużej części składa się nasze ciało. Woda daje życie, nie wyobrażamy sobie , że może jej zabraknąć. Korzystamy z niej każdego dnia. Napoje, mycie, podlewanie, gotowanie, podróże, przyroda – w naszym życiu jest bardzo dużo wody. Szczególnie z uwagi na zamieszkanie w mieście nadmorskim jakim jest Gdynia.  Woda to skarb! Tak ważne jest, aby racjonalnie korzystać z jej zasobów.

W publikacji „WODA – Źródło życia. Wszystko o najważniejszej substancji na Ziemi” dowiemy się z dzieckiem jak woda jest ważna i jak jej racjonalnie zużywać. Na pewno zaskoczy Was informacja o zużyciu wody przez człowieka. Poznacie znaczenie wody dla przyrody. Poznacie miejsca, gdzie wody brakuje. Poznamy zawody związane z wodą a także wodne źródła energii. I co najważniejsze zyskamy informacje skąd wzięła się woda na Ziemi i jak powstało życie! Sami przyznacie, że imponujące bogactwo informacji!

Ważna i bardzo potrzebna książka. Podręczny format A5, bogactwo kolorów i rewelacyjna zawartość. Serdecznie polecam i zachęcam Was do wspólnego czytania (już od około 6-8 lat).

W serii popularnonaukowych książek ekologicznych Wydawnictwa BABARYBA znajdziecie również:

Zadbajmy o Ziemię i naszą przyszłość! Wydawnictwo Babaryba nam w tym pomoże! Rewelacyjna i bardzo potrzebna seria książek o ekologii.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *