Tajemnice istoty związane z wodą! Rybie ogony, czy błony między palcami a może ptasie pióra albo ciało foki? Na całym świecie widziano i rozmawiano w legendach o syrenach. Ta niezwykła książka zebrała te opowieści w jednym miejscu. Mamy niezwykłą okazję poznać syreny z całego świata. Nie zabraknie także rudowłosej Małej Syrenki. Bardzo fascynujące działo: Atlas Syren!

wp-16614462691087650320032189186738-768x1024 Atlas syren. Wodny lud z różnych stron świata. Nasza Księgarnia LATO 2022

Atlas syren. Wodny lud z różnych stron świata

  • Autor: Anna Claybourn
  • Ilustrator: Miren Asiain Lora
  • Tłumacz: Joanna Wajs
  • Liczba stron: 48
  • Do kupienia TUTAJ

Nie wszystkie syreny to dziewczęta z rozwianymi włosami i rybim ogonem. Niektóre są w połowie fokami, delfinami, a nawet ośmiornicami. Część z nich ma też błonę między palcami albo czerwone oczy. Bywają bardzo niebezpieczne i wrogo nastawione do ludzi. Inne jak Warszawska Syrenka bronią człowieka i ludzkich domostw. Są takie syreny, które zmieniają się w wodne postacie tylko w soboty. Inne potrafią wyjść na ląd pod ludzką postacią częściej. Wszystkie jednak muszą wrócić do wody! W jej głębinach budują swoje domy, pałace, urządzają jaskinie i podwodne groty. Na całym świecie pełno jest podań i opowieści o syrenach. Najpiękniejsze, tajemnicze, niebezpieczne czy mężczyźni z ogonami – atlas znalazł miejsce dla nich wszystkich.

wp-16614462691087650320032189186738-768x1024 Atlas syren. Wodny lud z różnych stron świata. Nasza Księgarnia LATO 2022

Atlas syren to bardzo urokliwe działo. Absolutnie jestem pod wrażeniem wydania jak i merytorycznych zasobów publikacji. Razem z córka, która jest zafascynowana syrenkami z wielką ciekawością śledzimy kolejne informacje o wodnych kobietach i mężczyznach. Jest bowiem wiele syren o których stanieniu nie miałyśmy wiedzy. Co ważne, wszystkie informacje zostały podane w sposób neutralny wiekowo – zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Są to bowiem legendy, podania, zbiory historyczne opatrzone ilustracjami o niezwykle interesującym charakterze.

„Atlas syren” zdecydowanie zasługuje na uwagę – polecam serdecznie tą piękna książkę na prezent dla dziecka lub nastolatka zafascynowanego tymi niezwykłymi legendarnymi stworzeniami.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: