Atlas dinozaurów to olbrzymia publikacja, pełna przygód z najbardziej niesamowitymi dinozaurami i zadziwiającymi gadami od wydawnictwa Nasza Księgarnia. Na wielkich kolorowych stronach książki odbędziemy podróż w czasie po wszystkich kontynentach. Publikacja to największy z jakim spotkałam się dotychczas przegląd dinozaurów wraz ze wskazaniem konkretnych miejsc w których żyły. Fascynująca przygoda dla dzieci około 6-10 lat.

20190320_2158111968866051-1024x768 Atlas przygód dinozaurów. Prehistoryczna przygoda w ogromnym formacie od Nasza Księgarnia.
 • Atlas przygód dinozaurów
 • Emily Hawkins
 • forma wydania: książka papierowa
 • oprawa: twarda
 • ilustrator: Lucy Letherland
 • tłumacz: Anna Studniarek
 • rok wydania: 2019
 • liczba stron: 88
 • format: 272 x 370 mm
 • przedział wiekowy: 6-10
 • Nasza Księgarnia
 • Do kupienia TUTAJ
20190320_2158111968866051-1024x768 Atlas przygód dinozaurów. Prehistoryczna przygoda w ogromnym formacie od Nasza Księgarnia.

Atlas dinozaurów to zabawa i nauka w jednym. Na olbrzymich stronach znajdziemy 30 wielkich map wszystkich kontynentów. To przegląd losów prehistorycznych gadów ze wskazaniem konkretnych miejsc wraz z nazwą miejscowości i wizualizacją wydarzeń przed tysięcy lat. Na kolejnych kartach  czytelnik spotka się z nowymi istotami i ich zadziwiającymi zwyczajami, zachowaniami i wyglądem. Z kart publikacji dowiemy się także jak zmieniał się kształt planety Ziemia w ciągu lat. Książka zawiera wiele specjalistycznych wyrażeń, nazw i konkretnych opisów z kategorii wiedza specjalistyczna.

20190320_2158111968866051-1024x768 Atlas przygód dinozaurów. Prehistoryczna przygoda w ogromnym formacie od Nasza Księgarnia.

Nie jest sekretem, że szczyt fascynacji człowieka i ilość wiedzy o tych gadach jest właśnie największa około 6 roku życia. Dla mnie ilość nazw i informacji zawartych w książce jest stanowczo za duża. Podczas kiedy 6-latek poradzi sobie z nią bez problemu. Zapamięta nazwy, lokalizacje i najważniejsze charakterystyki tych zwierząt. Informacje o konkretnych dinozaurach zostały dodatkowo zawarte w ramkach tematycznych w narożnikach publikacji. To bardzo przejrzyste podsumowanie ułatwia wyróżnienie potrzebnych informacji w tekście.  Dodatkowo znajdziemy także mini mapkę ze wskazaniem konkretnego obszaru przy każdym nowo opisanym gatunku.

Ilustracje bardzo przenoszą w klimat wydarzeń i bohaterów atlasu. Realistyczne odwzorowanie (lecz w klimacie dziecięcych grafik) kształtów, kolorów oraz proporcji dalej namacalny obraz wielkości i wyglądu dinozaurów. Atlas świetnie komponuje się z figurkami dinozaurów, które można w ten sposób dziecku również pokazać oraz świetnie sprawdzi się na wycieczce do parku dinozaurów.  Ilość tekstu jest umiarkowana. Na stronie dominuje ilustracja, jednak wielki format Atlasu daje przywilej dużej ilości grafik w stosunku do sporej dawki wiedzy. Dodatkowo poza tekstem głównym w ramce znajdziemy ciekawostki z życia konkretnego dinozaura w konkretnym obszarze geograficznym.

Np.

Czaszka Spinozaura miała prawie 2 metry długości, a jego pysk był długi i wąski jak u krokodyla

Kyasuchus był krewniakiem współczesnych krokodyli, ale żył na lądzie i polował na małe jaszczurki i ssaki

Protocerapops miał dużą kryzę dookoła głowy i ostry dziób, którym się bronił.

Atlas przygód dinozaurów to wspaniała przygoda i olbrzymia dawka wiedzy dla miłośników dinozaurów. Wielkoformatowe wydanie na wielki format dinozaurów! Kompozycja doskonała!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: