Nasza Ziemia to wspaniała planeta. Należy o nią dbać i szanować jej dorobek, bogactwo i zasoby. „ART. Wspaniała PLANETA ZIEMIA i jej przyroda” to przewodnik, który oprowadza czytelnika po niezwykłych miejscach na Ziemi.  Wiedza, przygoda i artystyczna oprawa w jednym. Piękny, mądry i bardzo wartościowy pomysł na prezent – zobaczcie sami!

20040722o ART. Wspaniała PLANETA ZIEMIA i jej przyroda EGMONT Jesien 2019
  • Wydanie: 2019
  • Seria/cykl: ART
  • Autor: Rachel Ignotofsky
  • Ilustrator: Rachel Ignotofsky
  • Tłumacz: Grażyna Winiarska
  • Typ oprawy: twarda

ART. Wspaniała PLANETA ZIEMIA i jej przyroda

Są takie książki, których zawartość zachwyca, wprowadza w zadumę i pozwala na pełnię zainteresowania. Mam tak z publikacjami, które zbliżone są do moich wartości. Wartości, które bliskie są dbaniu o Ziemię i harmonii systemów – człowiek i zwierzęta oraz rośliny. ART. Wspaniała PLANETA ZIEMIA i jej przyroda to publikacja, która respektuje troskę o matkę Ziemię. Pokazuje dzieciom i młodzieży jej zaawansowaną strukturę oraz prezentuje bogactwo, którego skala przekracza nasze wyobrażenie. Autorzy zadbali także o harmonie obrazu i słów. Te dwie drogi przekazu razem się uzupełniają. Każdy z nich stanowi o wyjątkowości publikacji.

Już sama zawartość merytoryczna to prawdziwa encyklopedia wiedzy:

20040722o ART. Wspaniała PLANETA ZIEMIA i jej przyroda EGMONT Jesien 2019

ART. Wspaniała PLANETA ZIEMIA i jej przyroda dedykowana jest dzieciom w wieku od 8 do około 13/14 lat. Prezentuje ekosystemy Ziemi oraz zaprasza do zajęcia się nauką jako pasją na całe życie. Publikacja bardzo intryguje i zachwyca (mnie osobiście) oprawą graficzną. Duże grafiki pokazują jak na jednym ekosystemie spotykają się zwierzęta i rośliny oraz elementy przyrody nieożywionej. Bogaty tekst wszystko wyjaśnia, pokazuje i tłumaczy. Grafiki autorstwa  Rachel Ignotofsky pomogą dzieciom z łatwością przyswoić wiedzę, a zrozumiałe, napisane prostym językiem wyjaśnienia sprawią, że lektura będzie przyjemnością.

W książce „ART. Wspaniała PLANETA ZIEMIA i jej przyroda” mali czytelnicy znajdą: 

● opisy małych i dużych ekosystemów Ziemi: pustyni, lasów deszczowych, a nawet… kropli wody; 

● czytelne mapy, rysunki infografiki objaśniające, jak funkcjonuje nasza planeta; 

● ciekawostki i porady, jak możemy dbać o Ziemię i jej przyrodę; 

● dużą dawkę wiedzy podaną w ciekawej, przyjaznej formie.  

„ART. Wspaniała PLANETA ZIEMIA i jej przyroda” to książka, która łączy oprawę graficzną z wiedzą merytoryczną na temat ekosystemów Ziemi. Piękna, mądra i bardzo wartościowa publikacja dla czytelników w wieku od 8 lat.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: