ART to wyjątkowa seria artystycznie wydanych książek przeznaczonych dla młodego odbiorcy. W najnowszej publikacji śledzimy losy niezwykłego artysty. To utalentowany Van Dog. W pięknej, nietuzinkowej i niebanalnej opowieści spotkamy się z piękną sztuką i ciekawą oprawą estetyczną. Zaskakujące dzieło, które sprawi masę przyjemności zarówno dzieciom jak i dorosłym czytelnikom! „Van Dog” jest pełną humoru opowiastką o sztuce, tworzeniu i obserwacji świata oraz zaproszenie do stworzenia własnego dzieła!

wp-1621924373118-843x1024 ART. Van Dog - MAJ 2021- HarperCollins Polska 3+
 • Van Dog
 • Autor: Mikołaj Pasiński
 • Ilustrator: Gosia Herba
 • Oprawa:twarda
 • Objętość:48 stron
 • Format:265×320
 • Elementy dodatkowe: plakat
 • Grupa docelowa:3-7 lat
 • Do kupienia TUTAJ

Co by tu dzisiaj namalować?

Nie raz dzieci mają to pytanie w głowie. Również psi malarz mierzy się z nim wyruszając w plener. Wczesny ranek to idealna pora, aby rozpocząć pracę. Tylko co przykuło uwagę artysty? Sęk w tym, że wszystko jest takie fascynujące. A w wykonaniu artysty nawet najbardziej zwykła, normalna i przewidywalna sceneria zmienia się w najwspanialsze działo sztuki.

Łąka budzi się do życia: ślimak szuka śniadania, mrówki zabierają się do pracy, dzieci grają w piłkę, orkiestra daje koncert, a wielka jaszczurka wyrusza w podróż do Tokio.

Po kilku godzinach dzieło jest skończone! Co przedstawia? Przekonacie się sami!

wp-1621924373118-843x1024 ART. Van Dog - MAJ 2021- HarperCollins Polska 3+

 „Van Dog” jest pełną humoru opowiastką o sztuce, tworzeniu i obserwacji świata. Łączy klasyczną książkę obrazkową z wyszukiwanką. Niedługie teksty w komiksowej formie zachęcą dziecko do samodzielnego czytania, zaskakują i sprawiają, że dziecko skupia się równolegle na obrazie jak i słowie.  Do książki dołączony jest plakat niespodzianka oraz zadanie – miejsce na samodzielne wykonanie dzieła plastycznego.

Książka „Van Dog” została wybrana przez międzynarodowe jury IllustratorsExhibition 2021, spośród 3235 uczestników z całego świata, do grona prac 77 ilustratorów, które będą prezentowane podczas tegorocznych 58. Międzynarodowych Targach Książki dla Dzieci w Bolonii, na dedykowanej wystawie IllustratorsExhibition 2021.

Van Dog to psi malarz. Blisko mu do Vincenta van Gogha jak i Picasso. Zdecydowanie łączy style znakomitych twórców, a jego działo zarówno fascynuje jak i bawi odbiorcę. To niezwykła książka. Jak na kolekcje ART. Przystało została niezwykle wydana. Staranna, elegancja, wielkoformatowa. Książka, która zaprasza do podróży po świecie dźwięku oraz koloru. Zdecydowanie warto sięgnąć po niezwykłe dzieło!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *