ART. Mitologia. Przygody słowiańskich bogów.

20180623_231502767270527-300x300 ART. Mitologia. Przygody słowiańskich bogów. EGMONT Czerwiec 2018

  • Wydanie: 2018
  • Seria/cykl: ART
  • Autor: Melania Kapelusz
  • Ilustrator: Ewa Poklewska-Koziełło

„Na wodzie unosiła się łódź. W łodzi płynął Perun. Perun był bogiem. Pod wodą zaś żył Weles. On także był bogiem. I płynął boski czas. Czas Peruna i czas Welesa. Aż Perun uczuł pustkę. Wtedy rozgorzała w nim wola tworzenia. Lecz choć był potężnym bogiem, nie mógł stworzyć świata sam.”

„Mitologia. Przygody słowiańskich bogów” to książka wydawnictwa EGMONT która wprowadziła mnie w zadumę i zakłopotanie. Opowiada niezwykłe historie, znane od pradawnych lat i popularne wierzenia na słowiańskich ziemiach. Czy przed Chrystusem nasi przodkowie wierzyli w magiczne moce Perun, Weles czy Świętowita?  Poznajemy najciekawsze mity, podania, opowieści. Z zupełnie innej perspektywy spojrzymy na powstanie ziemi czy dowiemy się dlaczego dąb jest szczególnym drzewem.  Czym jest mit kosmogeniczny oraz idea axis mundi? Tajemniczy świat słowiańskich bogów o których dziś nie mamy praktycznie pojęcia. Fascynujący, tajemniczy, zabawny i zarazem przerażający.

Mity słowiańskie dostępne są w bardzo przyjaznej formie. Opowiadania zostały przedstawione językiem zrozumiałym dzieciom, młodzieży i dorosłym żyjącym współcześnie. Załączony słownik opisuje także  najważniejsze postacie z mitologii słowiańskiej. Książkę polecam już dzieciom w wieku 8-15 lat i starszym. Piękne i ekskluzywne wydanie, twarda okładka, spory format.  Duży poziom abstrakcji i spora porcja nowości to cudowna kopalnia inspiracji dla dziecięcej wyobraźni. Opowieścią towarzyszą ilustracje – kolorowe, symboliczne i mające magiczną wartość. Dominują w Mitologii barwy i wyczuwalna siła żywiołów – sił, które zmieniają świat.

Warto po przeczytaniu mitu porozmawiać z dzieckiem o symbolach w nim zawartych, spróbować odnaleźć podobieństwa i różnice z innymi religiami, znanymi historiami. Polecam także pobudzić dziecięcą kreatywność i narysować Peruna czy Walesa.

Książka dostępna nakładem wydawnictwa Egmont z serii ART EGMONT. Jedna z najciekawszych serii wydawniczych w Polsce. Książki niestandardowe, łamiące schematy, wydane w pięknych i kolorowych oprawach graficznych – zdecydowanie polecam.

„ART. Mitologia. Przygody słowiańskich bogów” napisała Melania Kapelusz – tajemnicza autorka bajek z Krakowa. Książkę zilustrowała Ewa Poklewska-Koziełło.

Do kupienia TUTAJ


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *