ART. Kobiety i nauka. One zmieniły świat to pięknie wydana książka o mądra zawartości. Składają  się na nią losy wybitnych kobiet, które zmieniły losy nauki i świata. Wybitne matematyczki, filozofki, programistki komputerowe, wynalazczynie, psycholożki, kosmonautki, biolożki, geolożki – kobiety, które spotykamy w tej książce udowodniły, że nie liczą się kolor skóry, płeć czy pochodzenie. Kobieta nauki – każda może osiągnąć wielkie rzeczy, jeśli tylko ma talent, pasję i chęć do nauki.

20181129_0920481849529642-225x300 ART. Kobiety i nauka. One zmieniły świat. EGMONT 12.2018

Hypatię zagrała Rachel Weich w świetnym filmie „Agora”, Susan Sarandon nakręciła film dokumentalny o Hedy Lamarr, wizerunek Marii Sybilli Merian znalazł się na niemieckich znaczkach i pieniądzach, o Marii Skłodowskiej uczymy się w szkole, no i wszyscy słyszeliśmy o Jane Goodall, dzięki której lepiej rozumiemy zwierzęta. (…)Barbara McClintock, amerykańska genetyczka, zrezygnowała z pracy uniwersyteckiej, bo zabierano jej wolność – nie podobało się to, że nosi spodnie, że jest bezpośrednia, radosna i otwarta oraz, że ma czelność wyjść za mąż. Kiedy opuściła nieprzyjazne mury, znalazła czas na badania, a ich wynik sprawił, że otrzymała Nagrodę Nobla

 • Kobiety i nauka.
 • Wydanie: 2018
 • Seria/cykl: ART
 • Autor: Rachel Ignotofsky
 • Ilustrator: Rachel Ignotofsky
 • Tłumacz: Paulina Błaszczykiewicz
 • Typ oprawy: twarda
 • Do kupienia TUTAJ

Losy kobiet, które postanowiły żyć inaczej. Postawiły na swoim i z determinacją oraz poświeceniem realizowały założenia, marzenia i ideały. Nie raz na przekór rodzinie, polityce czy kulturze. Dzisiaj zasłużone i znane jak Maria Skłodowska oraz do tej pory nie znane jak np.:

 • Florence Bascom
 • Mary Anning
 • Wang Zheny
 • Hedy Lamarr
 • Jane Cook Wright

20181129_0920481849529642-225x300 ART. Kobiety i nauka. One zmieniły świat. EGMONT 12.2018Każda z Pań ma swoje komfortowe miejsce. Dwie strony wielkoformatowego wydania z drobnym tekstem i sporą ilością faktów z jej życia oraz dużą grafiką, cytatem oraz symbolami związanymi z życiem bohaterki. Dodatkowo wydanie zawiera również oś czasu, wykaz narzędzi laboratoryjnych oraz dane statystyczne. Dowiadujemy się z nich o nierówności procentowej w zatrudnianiu kobiet. XXI wiek to oczywiście wzrost odsetka kobiet zatrudnionych w obszarze nauki. Niestety nadal jest ich zbyt mało. Możemy to zmienić. ART. Kobiety i nauka. To mała cegiełka, która zmienia świat. Udowadnia, że każdy może przejąć los we własne ręce. Tu i teraz. Nawet w bardzo ciężkich sytuacjach jest to możliwe. Nauka nie tylko może pomóc tysiącom ludzi ale przede wszystkim może dać wiele satysfakcji, radości i komfortu kobiecie.

400 – Hypatia z Aleksandri – pierwsza znana matematyczka

1678 – Elena Piscopia – pierwsza kobieta na świecie z tytułem doktora nauk

1947 – Marie Daly –pierwsza Afroamerykanka, która otrzymała tytuł doktora nauk z chemii

1964 – ustawa o prawach obywatelskich zlikwidowała wiele form dyskryminacji

TERAZ – więcej niż dawniej kobiet pracuje nad wynalezieniem nowego…lekarstwa…sposobu…metody…

Oprawa graficzna książki jest bardzo artystyczna. Całość utrzymana jest w kolorach ziemi z lekką domieszką różu lub zieleni.  Charakterystyczne grafiki przepełniają całą książkę, która to liczy aż 127 stron w formacie A4. Po wstępie historycznym znajdziemy 50 biografii w których dowiemy się znacznie więcej niż same fakty wskazują. Opis jest bogaty w ciekawostki, cytaty oraz najważniejsze informacje o sportowcu dookoła strony. Oczywiście nie mogło zabraknąć grafiki bohaterki z uśmiechem na twarzy oraz wielu graficznych nawiązań do jej życia, osiągnięć i losów.

20181129_0920481849529642-225x300 ART. Kobiety i nauka. One zmieniły świat. EGMONT 12.2018

Opowieści idealna na każdą porę roku oraz dnia. Szczególnie na dobranoc, kiedy mogą wyciszyć i dodać wiary w spełnianie marzeń każdej małej i większej dziewczynce!

Newsletter

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach od psychologicoach.pl

Jeszcze chwilka...

Dziękuję za zapisanie się na mój newsletter! Sprawdź teraz swoją pocztę.

 


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *