Album o muzyce dla dzieci i młodzieży, który chętnie przeczytają dorośli!? Tak!!! No to gramy! Muzyczna awantura od Little Richarda do Björk to kolorowy komikso-album dedykowany dzieciom, które czują rytm. Antologia muzyki popularnej w dziecięcej odsłonie. Gwiazdy XX wieku i ich prawdziwe historie – absolutnie fantastyczna książka w artystycznym wydaniu od ART.EGMONT.

20190326_203402440683706-1024x1024 ART. EGMONT . No to gramy! Muzyczna awantura od Little Richarda do Björk
  • No to gramy! Muzyczna awantura od Little Richarda do Björk
  • Wydanie: 2019
  • Seria/cykl: ART
  • Autor: Marianna Oklejak
  • Ilustrator: Marianna Oklejak
  • Typ oprawy: twarda
  • Do kupienia TUTAJ

No to gramy! Muzyczna awantura od Little Richarda do Björk

Gwiazdy, które zmieniały bieg historii muzyki (i nie tylko):

– Elvis Presley 

– Bob Dylan 

– Janis Joplin 

– Pink Floyd 

– David Bowie 

– Frank Zappa 

– Kate Bush  

– Prince 

– Metallica 

– Nirvana i wielu, wielu innych. 

W książce „No to gramy! Muzyczna awantura od Little Richarda do Björk” znajdziemy przegląd najważniejszych wydarzeń z muzycznego świata ostatnich dziesięcioleci. A wszystko zaczyna się bardzo niepozornie. Zabawny komiks, którego bohaterami są Pies, Fretka i Królik. Pies i Fretka to otrzaskani melomani i didżeje, którzy próbują wyrobić muzyczne ucho królika. Futrzaki wskakują do gramofonu i razem z czytelnikami wyruszają w szaloną podróż przez pokręcone dzieje muzyki rozrywkowej. A działo się bardzo dużo! Ilość gwiazd estrady, jaką znajdziecie na kartach albumu jest po prostu ogromna. Nie zabrakło także polskiego akcentu w postaci Czesława Niemena! Jego sława sięgnęła nawet za granicę (szczególnie w czasach, kiedy nie było Internetu czy swobody przepływu ludzi między krajami).

No to gramy! Muzyczna awantura od Little Richarda do Björk” to autorski album Marianny Oklejak. Autorka pokusiła się o artystyczne przedstawienie tematu. Grafiki nieco zakakują, momentami bawią, dziwią czy napawają zastanowieniem. Estetyka utrzymana w formie bardzo artystycznych przedstawień z zachowaniem charakterystycznych cech naszych gwiazd. Publikacja wydane w prestiżowej serii ART.  

Album na pewno rozwinie zainteresowania muzyczne dziecka. Wzbogaci dziecko o wiedzę i informacje z kategorii ciekawostki muzyczne. Stanowi również świetny prezent dla tych, którzy uwielbiają muzykę, może sami tworzą lub fascynują się światem estrady.

Autorka zaprasza do muzycznego poszukiwania. Wystarczy dostęp do Internetu, aby wyszukać wykonawcę i usłyszeć jego głos.  Gwarantuję, że utwory zrobią na Was wrażenie.

Autorka sama często sugeruje, żeby wyszukać daną piosenkę czy teledysk w internecie, bo prawie wszystkie utwory robią w dalszym ciągu ogromne wrażenie na słuchaczu (niezależnie od wieku). Publikacja dostarcza także wiedzy o muzycznych sformułowaniach np. np. kakofonia, protest song, riff czy wolumen.

20190326_203402440683706-1024x1024 ART. EGMONT . No to gramy! Muzyczna awantura od Little Richarda do Björk

Mnie osobiście ,,No to gramy! Muzyczna awantura od Little Richards do Björk” bardzo zaciekawiła. Ciekawi mnie jak wyglądałyby lekcje muzyki w szkole, gdyby stanowiła zastępstwo klasycznego podręcznika! Bardzo chciałabym się przekonać o tym. A tymczasem polecam ją małym i większym fanom muzyki!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: