ART. EGMONT przygotował ciekawą propozycję dla fanów muzyki, zwierzaków, zabawy i pięknych ilustracji. Baonowa 5 to przygodowa wędrówka po kamienicy, której mieszkańcy bawią, zaskakują i pozwalają na ciekawe spędzenie czasu.  Posłuchaj lub przeczytaj samodzielnie! Balonowa 5 zaprasza w swoje progi.

20191025_2147192049803268-1-767x1024 ART. EGMONT: ART. Balonowa 5. JESIEŃ 2019

ART. Balonowa 5

Propozycja dla dzieci młodszych i nieco starszych tj. samodzielnie czytających. Na ulicy Balonowej mieszkają ciekawe stworzenia. Znajdziemy tutaj wiele mieszkań i wielu mieszkańców. A w dodatku każdy z nich jest zajęty ciekawą sytuacją – jaką?

20191025_2147192049803268-1-767x1024 ART. EGMONT: ART. Balonowa 5. JESIEŃ 2019

Na parterze mieszka Myszka. Szykuje się do wyjścia, lecz nie może znaleźć kapelusza – gdzie go poszuka? Pod, nad, w, za – a w jakie miejsca zajrzy dowiecie się z opowieści. Dzieci ćwiczą przy tym lokalizację i opowieści. Starsze czytają same a młodsze z ochotą nazywają poszczególne miejsca (a jest ich bardzoooo dużo).

Pod numerem dwa spotkamy Małpy – tam to dopiero się dzieje! Małpy postanowiły upiec ciasto… Ile rzeczy znajdziemy na podłodze? Czy je wszystkie poznajesz? Jak się nazywają? Kolejna okazja do interakcji i zabawy z dzieckiem. Zabawa na spostrzegawczość i szlifowanie słownictwa. W środku znajdziecie również przepis na ciasto Orangutana!

Pod numerem trzy mieszka Sowa! Nie ma jej teraz w domu! Gdzie jest Sowa? Czym się interesuje? Co powiesz na podstawie jej mieszkania o pasjach i zainteresowaniach sowich?

To tylko trzy spośród jedenastu opisanych mieszkań. Zresztą opowieść, która toczy się pod numerem 11 to dopiero ciekawa sprawa! Znajdziecie tam mnóstwo szczegółów i bohaterów, których znacie z poprzednich stron.

  • Wydanie: 2019
  • Seria/cykl: ART
  • Autor: Mikołaj Pasiński
  • Ilustrator: Małgorzata Herba
  • Typ oprawy: twarda
  • Do kupienia TUTAJ

„ART. Balonowa 5” Mikołaja Pasińskiego to kolorowo i starannie ilustrowana opowieść o zwariowanych mieszkańcach kamienicy dla dzieci w wieku przedszkolnym i nieco starszych. Ciekawe opowieści, kolorowe detale na ilustracjach i tematyka zwierzęca – to coś co dzieci lubią bardzo. W opowieści dominuje obraz, kolor a słowo go uzupełnia. Starsze dzieci samodzielnie przeczytają opowieść i będą poszukiwać szczegółów na kolorowych ilustracjach.  

Książka „ART. Balonowa 5” to:

● prosty i zrozumiały język, dostosowany do najmłodszych;

● zabawne historyjki o perypetiach sympatycznych mieszkańców kamienicy przy Balonowej 5;

● ciekawe ilustracjami Gosi Herby. 

„Balonowa 5” – kolorowa i ciekawa opowieść o mieszkańcach nietypowego domu! Domu, który nie stroni od małp, myszy, hipopotama czy czarnej pantery.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: