Ale samoloty! Odlotowe historie lotnicze to fantastyczna podróż przez międzynarodową historię lotnictwa. To również artystyczna publikacja, której urok zachwyca a treść wzbogaca wiedzę młodego człowieka.  Ilustracje przeplatają się z wiedzą o samolotach, której początki sięgają XV wieku i samego Leonardo Da Vinci. Nie zabraknie także najnowszych doniesień o lotnictwie oraz największych i najszybszych maszyn fruwających ponad Ziemią. ART. EGMONT – ale samoloty!

20190526_195122-11252664645-1024x1024 ART. EGMONT Ale samoloty! Odlotowe historie lotnicze
  • Wydanie: 2019
  • Seria/cykl: ART
  • Autor: Michał Leśniewski
  • Ilustrator: Maciej Blaźniak
  • Typ oprawy: twarda
  • Do kupienia TUTAJ

Ale samoloty! Odlotowe historie lotnicze

Człowiek od zawsze zazdrościł ptakom. Chciał unosić się w przestworzach i pokonywać lądy i wody. Podziwiać piękno ziemi z góry oraz skracać czas podróży a przede wszystkim udowodnić sobie i innym, że potrafi! Potrafi wznieść się ponad ziemię i bezpiecznie do niej powrócić.

20190526_195122-11252664645-1024x1024 ART. EGMONT Ale samoloty! Odlotowe historie lotnicze

 „Ale samoloty. Odlotowe historie lotnicze” to kompendium wiedzy o tym jak powstały samoloty.  Album autorstwa Michała Leśniewskiego to lotnicze w którym znajdziemy wiedzę o samolotach, ich twórcach, wybitnych lotnikach. Poznajemy także historię lotnictwa oraz to jak wygląda współcześnie latanie .

Poznajemy historię maszyn latających od XV wieku do współczesności: 

– pierwsze maszyny (nie)latające, 

– najwcześniejsze loty balonami i sterowcami, 

– próby podniebnego pokonania Atlantyku, 

– polskie samoloty RWD, 

– budowę i rodzaje samolotów, 

– bohaterskie loty podczas Bitwy o Anglię, 

– odrzutowce i samoloty ponaddźwiękowe, 

– procedury na lotnisku i współczesne loty pasażerskie. 

Publikacja została staranie wydana z dużą dbałością o szczegóły oraz poprawność merytoryczną. Już na drugiej stronie widzimy kontury samolotu, które zostały wycięte z papieru. To doskonała okazja, aby wprawić go w ruch poprzez poruszanie kartką.  Na kolejnych stronach obraz spotyka się z słowem. Tekstu jest całkiem sporo. Zawiera on także daty, nazwiska oraz miejsca. Jest to w takim razie propozycja dla dzieci młodszych tj. przedszkolnych oraz szkolnych. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.  

Wraz z książką „Ale samoloty. Odlotowe historie lotnicze” podajemy dzięki wspaniałą porcje wiedzy, która nawiązuje do historii lotnictwa, historii świata, techniki czy geografii Autorem albumu jest Maciek Blaźniak. Wysoki poziom merytoryczny i artystyczny to cechy wyróżniające wszystkie albumy z serii ART Egmontu.

Piękna i mądra książka, która będzie wspaniałym prezentem dla dzieci w wieku od 4-14lat!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: