Już za chwile zaczynamy czas świątecznego przygotowania. W wielu domach zaczynają pojawiać się kalendarze adwentowe i świąteczne dekoracje. Nie może zabraknąć też książek. „Ania i Święty Mikołaj” to piękna książka w której śledzimy wydarzenia dzień po dniu zaczynając od 1 grudnia. 24 dni i 24 wydarzenia w domu Ani i u Świętego Mikołaja, których finał to spotkanie. Piękna, klimatyczna i bardzo ciekawa książka, która zabiera czytelnika dzień po dniu w świąteczny czas przygotowań i oczekiwań do Wigilii.

wp-16696367997231211364040664861005-814x1024 <strong>Ania i Święty Mikołaj. Książka adwentowa dla wszystkich, którzy wyczekują Świąt. Nasza Księgarnia ZIMA 2022</strong>
  • Ania i Święty Mikołaj
  • Maren Tjelta Thu
  • ilustracje: Maren Tjelta Thu
  • tłumaczenie: Katarzyna Tunkiel
  • Wiek: 3-10
  • Forma wydania: oprawa twarda
  • Rok wydania: 2022
  • Liczba stron: 56
  • Wymiary: 240 x 282 mm
  • Do kupienia TUTAJ

Książka dla wszystkich, którzy kochają magię Świąt!

Ania i jej rodzina przygotowują się do Bożego Narodzenia. Dekorują dom, pieką pierniczki, robią porządki, wykonują ozdoby, odwiedzają jarmark bożonarodzeniowy, pakują prezenty, ubierają choinkę…

Tymczasem na biegunie północnym Święty Mikołaj i jego pomocnicy są równie zapracowani. Jest tyle listów do przeczytania i tyle prezentów do zrobienia!

Poza tym trzeba odświeżyć strój Mikołaja, przyszykować sanie czy znaleźć choć chwilę na relaks.

wp-16696367997231211364040664861005-814x1024 <strong>Ania i Święty Mikołaj. Książka adwentowa dla wszystkich, którzy wyczekują Świąt. Nasza Księgarnia ZIMA 2022</strong>

 Te dwie historie i dwa miejsca łączy ten sam czas jakim są Święta i wieczór Wigilijny. Wtedy Mikołaj odwiedza Anię i jej rodzinę. Rodziny dom dziewczynki jest gotowy do świąt – cały miesiąc trwały przygotowania i zabiegi zmierzające do uroczystego spotkania rodziny przy świątecznym stole.

Piękne i wielkoformatowe ilustracje są uzupełnione zadaniami dla czytelnika – krótkie zagadki, których odpowiedzi należy poszukać na grafice z książki. A nie jest to banalne zadanie ponieważ grafiki są bardzo bogate w szczegóły. Wprost przepełnione detalami. Nie będziecie mieli też trudu, aby snuć opowieści i bawić się z ilustracjami – czy to czytać je każdego dnia czy to za jednym zamachem.

Książka ma piękny klimat świątecznego czasu. Będzie zachwyceni detalami, pięknymi gestami Ani i jej rodziny. W opowieści czuć piękno nadchodzących chwil. Ciekawą opcją jest także spędzanie adwentu z codziennym omawianiem jednej z ilustracji! „Ania i Święty Mikołaj” to bardzo ciekawa, piękna książka, która wpisuje się w czas czekania na Święta i zaspokaja ciekawość co do szczegółów z życia Świętego Mikołaja. Twórczo także podaje dzieciom nowe rozważania np. dlaczego wśród elfów nie ma Pań?


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d