Wycinanie postaci i ubrań, naklejanie, dopasowywanie to jedne z ulubionych zabaw każdego dziecka. Sama pamiętam jak z wielkim zaangażowaniem bawiłam się, będąc dzieckiem w przebieranie lalek i wycinanie z papieru własnoręcznie narysowanych kreacji dla papierowych ludzików. ALE STROJE to kolorowa i absolutnie wspierająca rozwój manualny oraz kreatywność pozycja od ART EGMONT

20190124_1819231447976257-1024x768 Ale STROJE - zabawa w wycinanie i ubieranie od ART EGMONT

Książka Ale stroje wspomaga rozwój manualny dziecka. Zadania jakich musi podjąć się maluch to wycinanie kolorowanie, naklejanie i zaginanie.  Dziecko ćwiczy mięśnie dłoni, kreatywność, precyzje, cierpliwość oraz koordynację wzrokowo-ruchową.

  • ART. Ale stroje!
  • Wydanie: 2019
  • Seria/cykl: ART
  • Autor: Adelina Sandecka
  • Ilustrator: Adelina Sandecka
  • Do kupienia TUTAJ

W środku znajdziemy dwie postacie: mężczyznę i kobietę oraz mnóstwo kolorowych ubranek.

Zadaniem dziecka jest oczywiście wycięcie postaci i ubranek, zagięcie papierowych elementów oraz zakładanie ich jeden na drugi czyli ubranek na postacie.

W jednej chwili możemy mieć strażaka, kosmonautę, elegancko ubrana kobietę, wakacyjne przebranie, lekarkę czy inny alternatywny strój.

Na końcu książki są dwa arkusze naklejek pełna akcesoriów: kieszonek, muszek, korali. To świetny sposób na stworzenie różnorodnych kombinacji i zaprojektowanie własnych całkiem innych ubrań.

Można naturalnie narysować albo przykleić ciekawe ozdoby i stworzyć unikatowe niepowtarzalne stroje.

20190124_1819231447976257-1024x768 Ale STROJE - zabawa w wycinanie i ubieranie od ART EGMONT

Postacie można oczywiście odrysować i stworzyć całą gromadę papierowych ludzików. Pobawcie się nimi w teatr, jakieś przedstawienie, teatrzyk cieni. Kreatywność nie zna granic.

Ale stroje to fantastyczny pomysł na kreatywne zabawy, które dodatkowo ćwiczą umiejętności manualne dziecka

Wycinanie kolorowanie naklejanie zaginanie i twórcza zabawa absolutnie fantastycznie spędzony czas z całą rodziną.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *