„Ale historia… Ta śmieszna i straszna PRL”. Lekcja historii na własnej skórze! Absolutnie zjawiskowe przeżycie. Ale historia… Mamy fantastyczną okazję przenieść się z bohaterami serii książek Grażyny Bąkiewicz w przeszłość. Tam za sprawą tajemniczych metod młodzież poznaje historię podróżując w czasie. Tym razem nastolatki przenoszą się do lat 50. XX wieku. Klimat PRL, ciekawostki, zagadkowy brak papieru toaletowego – humor, historia i edukacja w jednym! Bardzo ciekawa seria i opowieść z historią w roli głównej!

wp-1605477025091-677x1024 Ale historia… Ta śmieszna i straszna PRL. Grażyna Bąkiewicz. NASZA KSIĘGARNIA - JESIEŃ 2020 – 10+
  • Ale historia… Ta śmieszna i straszna PRL
  • forma wydania: książka papierowa
  • oprawa: broszurowa
  • ilustrator: Artur Nowicki
  • rok wydania: 2020
  • liczba stron: 224
  • format: 140 x 192 mm
  • przedział wiekowy: 10-14
  • Do kupienia TUTAJ

„Ale historia… Ta śmieszna i straszna PRL” to absolutnie wybuchowa mieszanka. Czasy, które dzisiaj wydaja się parodią rzeczywistości i opowieścią niczym serial – to wydarzyło się autentycznie. Historia PRL to coś co sprawia, że mam ciarki an rękach. Jednak absolutnie warto ja poznać. A najlepiej, kiedy bohaterami opowieści są rówieśnicy i z naszej perspektywy przezywają swoje przygody. Pan Cebula zadba, aby lekcja historii była udana! Tym bardziej, ze absurdy PRL to coś co ciekawi i w dodatku bardzo daje do myślenia.

Cześć, jestem Mela, mam dwanaście lat i pstro w głowie. Lubię się wygłupiać i lubię, jak inni się z tych wygłupów śmieją. Marzę, żeby nauczyć się grać na saksofonie jak moja prababka. Podobno była z niej niezła buntowniczka. Chciałabym ją poznać…

Książki, które czytają się niemal same. Bogato ilustrowana seria „Ale historia…” z humorem przekazuje fakty historyczne i ciekawostki. W ósmej części przeczytacie między innymi o gruźliczance, czynach społecznych, nowomowie, a także o tym, jak można było zostać wrogiem ludu i kim był stacz kolejkowy. Bardzo edukacyjna jednak totalnie nie podręcznikowa. Książki, które między wierszami uczą a na pierwszym miejscu bawią i zaciekawiają! Opowieści, które po prostu warto (a nawet trzeba) przeczytać. Zabawne ilustracje i podręczy format!  Zdecydowanie będziecie zaciekawieni przygodami młodzieży w czasie.

„Ale historia… Ta śmieszna i straszna PRL” to klimatyczna opowieść o czasach słusznie minionych. Zabawna, edukacyjna i ciekawie zilustrowana. Zdecydowanie polecam  i zachęcam do śledzenia serii oraz odbycia podróży w czasie!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *