Ale historia… Ta potworna wojna to kolejna odsłona sympatycznej serii dla nastolatnich ciekawych świata i jego przeszłości. Tym razem czasy bardzo ważne i jednocześnie bardzo trudne w swym zrozumieniu. Czym kierował się Hitler, co wydarzyło się podczas II wojny światowej oraz co ma z tym wspólnego polska młodzież? Historia z fabułą, elementami komiksu oraz dużą ilością faktów historycznych.

20190609_215907578584428-768x1024 Ale historia… Ta potworna wojna. II wojna światowa dla nastolatka. Nasza Księgarnia. LATO 2019
  • Ale historia… Ta potworna wojna
  • Grażyna Bąkiewicz
  • forma wydania: książka papierowa
  • oprawa: broszurowa
  • ilustrator: Artur Nowicki
  • rok wydania: 2019
  • liczba stron: 224
  • format: 140 x 192 mm
  • przedział wiekowy: 10-14
  • Do kupienia TUTAJ

Cześć, jestem Witek i lubię rozmyślać o dziwnych rzeczach. Moi rodzice są artystami i zarazili mnie swoją fascynacją niewidzialnym światem fal. Zawsze noszę słuchawki na uszach, ale nie po to, aby słuchać muzy, tylko żeby zanurzyć się w krainie fal, które, nie bujam, gadają!

Och jak wiele bym dała, aby móc uczestniczyć w TAKICH lekcjach historii. Samemu oko w oko zobaczyć dawne czasy i podglądać wydarzenia, które za chwilę należy znać i rozumieć. Jest taki nauczyciel, który zabiera za pomocą tajemniczej machiny swoich wychowanków w podróż w czasie. W kolejnym tomie przygód Cebula zabiera młodzież w okolice II wojny światowej. Mają sprawdzić, jak udało się pokonać Hitlera i zakończyć tę potworną wojnę. Przy okazji pomogą uratować przed kradzieżą „Bitwę pod Grunwaldem” Jana Matejki i nauczą się śpiewać zakazane piosenki.

20190609_215907578584428-768x1024 Ale historia… Ta potworna wojna. II wojna światowa dla nastolatka. Nasza Księgarnia. LATO 2019

„Ale historia…” to niezwykła książka, która proponuje spotkanie z historią poprzez akcję wydarzeń z elementem fikcji. Fikcją jest oczywiście podróż w czasie a rzeczywistością fakty i realia historyczne w których obcują ze sobą bohaterzy.  To już siódma część przygód Pana Cebuli i rezolutnej młodzieży. Tym razem dotyczy tematyki II wojny światowej i czasów przed i po jej wybuchu.  Opowieść bogata jest w przekazie. Znajdziemy tutaj mnóstwo ciekawostek, faktów, zabawnych zdarzeń oraz ciekawych informacji. Publikacja mimo humorystycznej formy przekazu dostarcza wielu ważnych informacji i absolutnie oddaje realia wydarzeń, których bohaterowie doświadczają podróżując w czasie.

Forma przekazu bardzo podoba się dzieciom w wieku od około 10 do 14 lat. To ciekawa alternatywa od podręcznika od historii oraz nudnych kronik filmowych. Tutaj przygoda łączy się z historią a obraz przenika się z treścią. Warstwa rysunkowa publikacji jest bardzo rozbudowana. Znajdziemy tutaj wizerunki bohaterów jak i tabele, komiksy czy ramki z informacjami. Przekaz dostosowany do potrzeb i możliwości młodego odbiorcy.

Ciekawa seria i jedna z lepszych pozycji z tematyki II wojny światowej dla dzieci od 10 roku życia!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: