Ale historia… Stasiu, co ty robisz?

  • Autor: Grażyna Bąkiewicz
  • ilustrator: Artur Nowicki
  • Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
  • rok wydania: 2018
  • liczba stron: 224
  • przedział wiekowy: 10-14

Do kupienia TUTAJ

20180521_133128-300x300 Ale historia… Stasiu, co ty robisz? Grażyna Bąkiewicz. Nasza Księgarnia MAJ 2018

Cześć, jestem Słoniu i jestem super! Sto razy lepszy niż inni. Mam muskuły i tatę dyrektora. Tata lubi, jak zwyciężam, więc się staram. Jedno, co mnie martwi, to moje jutrzejsze urodziny. Mam zaprosić kolegów. Rzecz w tym, że ich nie mam…

 20180521_133128-300x300 Ale historia… Stasiu, co ty robisz? Grażyna Bąkiewicz. Nasza Księgarnia MAJ 2018

Nastolatek z XXI wieku przenosi się do XVIII wiecznej Polski? Oj to brzmi groźnie…. gdy nastolatków będzie kilku? Spokojnie – mają poważne zadanie. Mają sprawdzić, jak to się stało, że osiemnastowieczna Polska zniknęła z map Europy. Jakim królem był Stanisław August Poniatowski, jak zdobył władze, jakim królem był i co charakteryzowało jego rządy. Jak wyglądało życie króla, jego codzienne zwyczaje, praca i znajomości. Poznacie zabawnego Słonia, który przechwala się, że jego ojciec jest dyrektorem szkoły i wszystko mu wolno… Na szczęście jest Pan Cebula – charyzmatyczny historyk, który przekazuje fakty historyczne w nietypowy sposób.

„Ale historia…” to książka, która  z humorem i w ciekawy graficznie sposób przekazuje fakty historyczne i ciekawostki z wiedzy o społeczeństwie i historii Polski i świata.  To już piąta część serii humorystyczno-historycznej. Tym razem prawda o ostatnim królu Polski. Dowiemy się jaką moc miało liberum veto oraz jak zachowywała się szlachta w XVIII wieku.

Bardzo ciekawy jest układ graficzny treści książki. Zarówno tekst pisany, dużo grafik oraz elementy komiksu w jednej książce. Fakty historyczne przeplatane humorem i opowieścią fabularną – po prostu kompozycja idealna dla fanów historii.  Sama odkrywałam z zaciekawieniem kolejne informacje o Polsce XVIII wieku!

Ale historia -Warto!!!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *