A gdyby tak uczyć się historii w czasach w których ma ona miejsce? Jest taka lekcja, jest taka młodzież, która ma możliwość poznawania świata w momencie w którym historia ma miejsce. Grupka nastolatków  przenosi się o prawie 1000 lat do czasów Bolesława Krzywoustego. Co tam będzie się działo! Wciągająca opowieść, która dodatkowo wzbogacona jest ogromną ilość informacji historycznych. Seria z humorem i historią w tle.

wp-1633611957095-788x1024 Ale historia… Skąd te krzywe usta, Bolesławie? Media Rodzina 2021 JESIEŃ 10+

·         Grażyna Bąkiewicz

·         ilustracje: Artur Nowicki

·         Wiek: 10-14

·         Forma wydania: broszurowa

·         Rok wydania: 2021

·         Liczba stron: 224

·         Wymiary: 140 x 192 mm

·         Do kupienia TUTAJ

 

Cześć, jestem Julek. Mam dwanaście lat i chciałbym mieć przyjaciela. Co prawda spędzam dużo czasu ze Słoniem i jego ekipą, ale nie zawsze dobrze się z nimi bawię. Ostatnio siłą wysłali mnie w przeszłość, żeby nauczyciel historii zapomniał o zapowiedzianym teście… Jedyny plus jest taki, że przy okazji odkryłem, co napędza latający rower, o którym marzę!

 

Nauczyciel historii, który potrafi wprost zaczarować młodzież i przenieść ją w dawne czasy i do autentycznych wydarzeń z przeszłości. Pan Cebula sprawie, że grupka nastolatków przenosi się w czasie o prawie 1000 lat, żeby wyjaśnić, skąd się wziął przydomek króla Bolesława Krzywoustego. Odpowiedzi jest wiele ale która jest prawdziwa? Uczniowie poznają wiele wersji tej historii oraz dowiedzą się co oznaczały postrzyżyny, kto nosił giezło, jak można było podsłuchiwać przez kamienne ściany czy kto mieszkał na podgrodziu.

 

Seria publikacji historyczno – fabularnych „Ale historia…” to połączenie humoru, zabawy i ciekawostek. Doskonale książki sprawdzą się jako zachęta dla młodzieży do poznawania czasów dawnych i kto wie, może przyczynią się do rozbudzenia w dzieciach iskry historyka? Z humorem, radością i co najważniejsze z dużym zainteresowaniem przeprowadzają czytelnika po czasami niezwykle trudnych czy skomplikowanych momentach historii czy pojęciach.

Dodatkowym atutem serii są ilustracje, które mają symboliczną formę a zarazem są ciekawym umiejscowieniem w klimacie i historii.

 


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *