Historia Polski w wersji nieco humorystycznej? Tak – to doskonały pomysł! Z pomysłem na pewno zgodzą się wielbiciele przygody – bo nasza przeszłość to ociekająca ciekawymi historiami opowieść. Ale historia… Jak zdobyłeś koronę, Bolesławie Chrobry? To najnowsza odsłona  z serii bogato ilustrowanej i bardzo wesołej. Pan Cebula ma niezwykły talent do zabierania dzieci na żywe lekcje historii – tym razem kierunek średniowiecze i sam Bolesław Chrobry!

wp-1664947038107958760921893631923-794x1024 Ale historia… Jak zdobyłeś koronę, Bolesławie Chrobry? Nasza Księgarnia JESIEŃ 2022

Cześć, jestem Ela. Mam dwanaście lat i uwielbiam dbać o wygląd i spędzać czas z przyjaciółkami. Niestety ostatnio nie dogadujemy się tak dobrze, jak kiedyś. Hela i Mela uważają, że marzenia o księciu z bajki są bez sensu, a chłopcy z naszej klasy też są całkiem w porządku. Zupełnie się z nimi nie zgadzam i nie zamierzam rezygnować z marzeń…

  • Grażyna Bąkiewicz
  • ilustracje: Artur Nowicki
  • Wiek: 10-14
  • Forma wydania: broszurowa
  • Rok wydania: 2022
  • Liczba stron: 224
  • Wymiary: 140 x 192 mm
  • Do kupienia TUTAJ

Pan Cebula ma niezwykły dar do nauczania historii. Jego lekcje wydają się być aż przesiąknięte autentycznością. To pewnie za sprawą  faktu, w którym dzieci podróżują w czasie!  Grupka nastolatków przenosi się w czasy Bolesława Chrobrego, aby sprawdzić, jak zdobył koronę. Zadanie okazuje się jednak bardzo skomplikowane… Szukając rozwiązania, uczniowie dowiedzą się przy okazji, dlaczego lepiej nie myć się zbyt często, do czego przydaje się martwy święty albo jak zaimponować cesarzowi. Dziwne? Wcale nie! W niedalekiej przyszłości nauka historii wygląda zupełnie inaczej… Szczególnie gdy nauczycielem jest pan Cebula.

Bogato ilustrowana seria „Ale historia…” z humorem przekazuje fakty historyczne i ciekawostki. W dziesiątej części przeczytacie między innymi o tym, jak wyglądały średniowieczne pralki, co to jest erem i jak sny papieża mogą zmieniać historię. Książka ma podręczny format i jest wydania kieszonkowo. Lekka, bogata w dialogi i  ilustracje (czarno-białe). Oczywiście ma ogromny wymiar edukacji historycznej. Świetnie sprawdzi się jako motywacja naukowa – dzieci będą w niej odkrywać zainteresowanie do literatury i czytania książek. Wystarczy tylko spróbować a historia sama „ wejdzie do głowy”. Forma jaką zaproponował autor zdecydowanie to ułatwi.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: