Znany z pomocy na miejscu wydarzeń tj. w prywatnych domach rodzin, psychologa Michał Kędzierski opisał swoje doświadczenia w książce. Kompendium  praktyki wychowania dzieci zawarł w potężnej księdze: Akademia Wychowania.  Zbiór tysiąca pomysłów i metodycznych algorytmów postępowania w kryzysowych sytuacjach w życiu rodzica.  Napisana z dystansem od perfekcji, lekką ręką i prostym językiem. Zobaczmy co jest w środku i czy działa. Recenzja psychologa, mamy i praktyka wspierania rodzin w ich domach.

  • Akademia wychowania
  • Michał Kędzierski
  • Wydawnictwo: Buchmann
  • Oprawa: miękka
  • Ilość stron: 304
  • Do kupienia TUTAJ

20180920_1900221066721379-225x300 Akademia wychowania – Michał Kędzierski. O trudach życia rodzicielskiego – kompendium sposobów na okiełznanie dziecka.

Akademia wychowania  to przede wszystkim książka stanowiąca ratunek w kryzysowych sytuacjach. Być może część z Państwa pamięta program telewizyjny SUPERNIANIA. Sama pracuję również w roli eksperta – psychologa, który wspomaga rodziny w ich domach.  Nie każda rodzina może sobie pozwolić na przyjazd specjalisty do ich domu, dokładną analizę sytuacji w rodzinie, towarzyszenie w kryzysowych momentach i udzielanie rad tu i teraz. Michał Kędzierski stworzył książkę, dla wszystkich rodziców, którzy dostrzegają problemy wychowawcze i chcieli by samodzielnie je rozwiązać ale nie wiedzą jak!

Jak mówi sam autor:

Mówili ci, że dzieci to najlepsze, co ci się w życiu zdarzy. Że nic nie daje takiej satysfakcji, jak bycie rodzicem. Nie to, żeby kłamali… ale jakoś zapomnieli wspomnieć, że choć droższe niż życie, dzieci potrafią czasem zaleźć za skórę. Jeśli czujesz, że rodzicielstwo cię przerasta, nie panikuj i nie kupuj biletu w jedną stronę, by uciec na koniec świata.

Michał Kędzierski podjął nie łatwą próbę spisania wielu doświadczeń i wiedzy, którą posiada. I faktycznie książka zawiera ogrom praktycznych wskazówek. Bardzo dużo technik behawioralnych bazujących na zmianie zachowania, wypracowania adekwatnych nawyków. Fundamentem publikacji (w co również głęboko wierzę) jest dom z zasadami. Książkę należy przeczytać bez pominięcia 1 rozdziału.  Ustalenie i egzekwowanie zasad w domu to kluczowa sprawa od której należy zacząć. I tutaj ostrzegam i informuje – zasady tworzy rodzina. Nie podaje jej także autor książki. Zasady budują kręgosłup dziecka i całej rodziny. Pozwalają zyskać bezpieczeństwo i czuć się komfortowo.  Na zasadach sprawa się jednak nie kończy.

W Akademii Wychowania znajdziemy min.:

– Kary i nagrody w procesie wychowania dziecka

– Co robić, gdy dzieckiem nie da się zapanować: technika poduszki

– Jak zmotywować dziecko do współpracy?

– Trudne zachowania: agresja, jęczenie, przeklinanie, ucieczki na spacerze, pyskowanie itd.

-Plan dnia

-Socjalizacja dziecka: narodziny rodzeństwa, zwierzę, jak nie wychować ofermy

– Kłamstwa, fantazje i legendy np. kiedy powiedzieć dziecku, że Św. Mikołaj nie istnieje

– Dzieci i zarządzanie pieniędzmi.

Czy warto?

Akademia Wychowania podpowiada jak poradzić sobie w sytuacjach kryzysu. Wcześniejsze zapoznanie się z Akademią pozwala także do kryzysu nie dopuścić.  Stad polecam książkę profilaktycznie rodzicom zainteresowanym tematyką zagadnień opisanych powyżej. Czy książka to recepta na problemy? NIE! Takiej recepty nie ma. Wychowanie to nie zadanie tylko proces – tutaj musicie uzbroić się w cierpliwość, skupić się na budowaniu więzi i relacji i dzieckiem, dokładać zasady i komunikację bez barier. W wielu sytuacjach Akademia Wychowania pomaga i pozwala uzyskać efekt zmiany w zachowaniu dziecka, podsuwa techniki i metody. Nie dostarcza recept i gwarancji sukcesu.

Prosto, praktycznie i metodycznie. Michał Kędzierski naprawdę solidnie pracował nad publikacją i gratuluję efektu końcowego. Jeśli szukacie książki, która podpowiada co i jak w określonej sytuacji kryzysowej, Akademia Wychowania może okazać się bardzo pomocna. W pozostałych przypadkach zapraszam do kontaktu z autorem lub ze mną!

 


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *