Czas na przygodę z nauką. Znajdziemy w serii książek kilka nowych tytułów. Ja wybrałam te, które szczególnie cenię – Sól i Ziemniak. Fantastyczne książeczki kryją w sobie ogrom wiedzy i ciekawych eksperymentów. Bo przygoda z nauką musi opierać się na działaniu właśnie. Mali czytelnicy, wykorzystując proste składniki, sami odkryją podstawowe prawa nauki, przy okazji świetnie się bawiąc. Dzięki temu łatwiej przyswoją wiedzę i polubią uczenie.
![[Tags] wp-1649655579088-1024x676 Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką – Sól i Ziemniak. WIOSNA 2022](https://i0.wp.com/psychologicoach.pl/wp-content/uploads/2022/04/wp-1649655579088.jpg?resize=750%2C495)
Przygoda z nauką. Akademia mądrego dziecka.
Wiedza odpowiednio dawkowana staje się automatycznie przyswojona przez dziecko. By zaspokoić dziecięcą ciekawość i dać maluchom okazję do poznawania świata na własne oczy stworzono serię publikacji Przygoda z nauką. Każdy z tytułów to 10 eksperymentów, które dzieci mogą samodzielnie przeprowadzić. Oparte są o podstawowy składnik z każdego numeru np. jajko czy sól.
Dzięki temu łatwiej przyswoją wiedzę i polubią uczenie. Naukowcy dowiedli bowiem, że 10% informacji przyswajamy czytając, 20% patrząc i słuchając, 30% patrząc, 50% patrząc i słuchając, 70% mówiąc i 90% – działając. I właśnie do takiej nauki zachęca seria Przygody z nauką.
W serii ukazały się dotychczas: „Jajko. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką”, „Cytryna. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką”, „Papier. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką”, „Woda. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką”, „Balon. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką”, „Cukier. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką”.
- Ziemniak. Akademia mądrego dziecka.
- Przygody z nauką
- Autor: Cécile Jugla, Jack Guichard
- Ilustrator: Laurent Simon
- Tłumaczenie: Katarzyna Grzyb
- Oprawa: twarda
- Objętość: 32 strony
- Grupa docelowa: 3-7 lat
- Do kupienia TUTAJ
![[Tags] wp-1649655579088-1024x676 Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką – Sól i Ziemniak. WIOSNA 2022](https://i0.wp.com/psychologicoach.pl/wp-content/uploads/2022/04/wp-1649566959180.jpg?resize=750%2C750)
Ziemniak – w wielu domach podstawowe warzywo na stole. Składnik zup, dań a nawet przekąsek. Tylko jakie tajemnice skrywa ziemniak? Dlaczego ziemniaki robią się miękkie podczas gotowania, a upieczone chipsy chrupią? Co to jest skrobia? Jak zrobić mąkę ziemniaczaną? Czemu wydrążony ziemniak nie tonie? Czy można przebić kartofla papierową słomką? Podczas robienia eksperymentów z książki „Ziemniak. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką” dziecko:
● nauczy się stosować prawo Archimedesa, robiąc ziemniaczane łódki;
● zrozumie, czym jest osmoza, drążąc kartoflaną studnię;
● odkryje, czym jest środek ciężkości, balansując warzywem;
● a także nauczy się robić puree, mąkę ziemniaczaną, frytki i o wiele więcej!
- Sól. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką
- Autor: Cécile Jugla, Jack Guichard
- Ilustrator: Laurent Simon
- Tłumaczenie: Katarzyna Grzyb
- Oprawa: twarda
- Objętość: 32 strony
- Grupa docelowa:3-7 lat
- Do kupienia TUTAJ
![[Tags] wp-1649655579088-1024x676 Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką – Sól i Ziemniak. WIOSNA 2022](https://i0.wp.com/psychologicoach.pl/wp-content/uploads/2022/04/wp-1649566959277.jpg?resize=717%2C1024)
Dzieci uwielbiają sól. Chociaż trzeba ją ograniczać bywa niezwykle przydatna w wieku sytuacjach. Ma również ciekawe właściwości, które najlepiej poznać w eksperymentach chemicznych. Dlaczego woda słona i słodka zamarzają w innych temperaturach? Co robi ryż w solniczce? Czym odsolić wodę morską? Jak sól pomaga w farbowaniu? Podczas robienia eksperymentów z książki „Sól. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką” dziecko:
● nauczy się, czym są roztwory i jak zmieniają się nasycenie;
● zrozumie, na czym polega krystalizacja, hodując kryształki soli;
● odkryje, jak różne właściwości ma woda słodka i słona, bawiąc się pianą
● a także nauczy się robić klej, wulkan solny, farbować tkaniny i czyścić monety
Serdecznie polecam serie książek Przygody z nauką. To rewelacyjna przygoda i nauka w jednym. Atrakcyjne wydanie, kolorowe ilustracje, humor, ciekawy układ treści. W zasadzie nie ma minusów! Zdecydowanie polecam już dla przedszkolaków z dedykacją dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Jednak gwarantuje Wam, że rodzinie będziecie odkrywać nowe tajemnice i poznawać właściwości popularnych i powszechnie dostępnych przedmiotów czy substancji. Udanych eksperymentów!
0 komentarzy