Mała Asia w wielkiej puszczy. Akademia mądrego dziecka. Pomóż mi przetrwać

wp-1632818239619-1024x768 Akademia mądrego dziecka. Pomóż mi przetrwać Złamane skrzydło Adrianka i Mała Asia w wielkiej puszczy. HarperCollins 2021.

·         Wydanie: 2021

·         Seria/cykl: POMÓŻ MI PRZETRWAĆ, AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA

·         Autor: Ewa Nowak

·         Ilustrator: Anna Łazowska

·         Typ oprawy: twarda

Mała Asia w wielkiej puszczy. Akademia mądrego dziecka. Pomóż mi przetrwać

wp-1632818239619-1024x768 Akademia mądrego dziecka. Pomóż mi przetrwać Złamane skrzydło Adrianka i Mała Asia w wielkiej puszczy. HarperCollins 2021.

Wzruszająca, prawdziwa i bardzo wartościowa opowieść. Przenosimy się do puszczy. Asia przychodzi na świat jesienią, później niż inne małe żubry. Nie ma wiele czasu, by nabrać sił przed zimą. Na szczęście mieszkający niedaleko Marcin wraz ze swoim tatą decydują się pomóc małemu żubrzątku. Czy to wystarczy, by mała Asia nadążyła za resztą stada? 

Mała Asia z wielkiej puszczy. Akademia mądrego dziecka. Pomóż mi przetrwać” to niezwykła książeczka wspierająca rozwój małych czytelników. Poznając historię małej Asi, dzieci rozwijają równocześnie empatię i uczą się, jak wspierać zwierzęta zimą. Z głową tj. znając prawa przyrody i z sensem się nimi posługując. Najmłodsi będą mieli okazję dowiedzieć się, jak żubry zostały uratowane przed wymarciem i jak niezwykłe są te olbrzymie , prawdziwie majestatyczne zwierzęta. Plansza edukacyjna i quiz wiedzy sprawią, że uczenie się przyrody stanie się przyjemnością! Co ciekawie autorka stworzyła całą serię opowieści!

Seria „Pomóż mi przetrwać” to: 

● prosty i skuteczny sposób na zainteresowanie najmłodszych tematyką przyrody i jej ochrony

● nauka mądrego wspierania zwierząt i dbania o środowisko; 

● wzruszające, wciągające historie ze zwierzęcymi bohaterami, którzy kradną serca dzieci i dorosłych

● prosty, zrozumiały język dostosowany do wieku dziecka.

Złamane skrzydło Adrianka. Akademia mądrego dziecka. Pomóż mi przetrwać

Złamane skrzydło Adrianka. Akademia mądrego dziecka. Pomóż mi przetrwać

Uwielbiam bociany! Zawsze symbolizują mi wiosnę i nowe życie. Adrianka, najmłodszego bociana z całego rodzeństwa, często spotykają niemiłe zdarzenia… a to zaplącze się w sznurek, a to wypadnie z gniazda i złamie skrzydło. Na szczęście jest Ewunia, dziewczynka mieszkająca w domu nieopodal gniazda, która ratuje go z opresji! Jak potoczą się losy bocianka Adriana i co Tysam/sama możesz zrobić, aby wspierać te ptaki? Wszystkiego dowiesz się z tej książki! 

Złamane skrzydło Adrianka. Akademia mądrego dziecka. Pomóż mi przetrwać” to niezwykła książeczka o ochronie przyrody przeznaczona dla przedszkolaków. Podczas lektury wciągającej historii mali miłośnicy zwierząt dowiedzą się więcej o bocianach i o tym, jak wspierać te piękne ptaki. Piękne ilustracje Anny Łazowskiej i prosty język dostosowany do wieku maluchów sprawią, że wspólne czytanie będzie prawdziwą przyjemnością! 

W książce „Złamane skrzydło Adrianka. Akademia mądrego dziecka” Twoje dziecko znajdzie: 

wciągającą historię o małym bocianie napisaną przystępnym, zrozumiałym językiem; 

piękne, klimatyczne ilustracje, które doskonale uzupełniają opowieść; 

wskazówki, jak pomagać ptakom i mądrze wspierać przyrodę; 

● planszę edukacyjną i quiz wiedzy.

Serdecznie polecam serię książek Pomóż mi przetrwać. Opowieści zamknięte na kartach książek to mądre i potrzebne treści, które powinien poznać przedszkolak jak i nieco starsze dziecko. Dodatkowo seria zawiera także quizy i plansze edukacyjne – ekstra dodatki. Pięknie zilustrowane i bardzo dobrze napisane książki o wielkiej wartości edukacyjnej. Serdecznie polecam!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *