Absolutnie fantastyczne zabawy z liczbami

20180614_203812728498955-300x300 Absolutnie fantastyczne zabawy z liczbami. Nasza Księgarnia.  Czerwiec 2018

  • Claire Sipi
  • ilustrator: Emily Golden
  • tłumacz: Magdalena Korobkiewicz
  • rok wydania: 2018
  • liczba stron: 128
  • przedział wiekowy: 6-10
  • Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rozwiązuj sudoku, piramidy liczbowe, łam kody, szukaj liczb, dodawaj i odejmuj. Znajdziesz tu ponad 100 najlepszych zabaw z liczbami! Idealna książka do trenowania mózgu i doskonalenia umiejętności matematycznych.

20180614_203812728498955-300x300 Absolutnie fantastyczne zabawy z liczbami. Nasza Księgarnia.  Czerwiec 2018

Absolutnie fantastyczne zabawy z liczbami to 128 stron zabaw z liczbami w roli głównej. Kompendium zabaw i kolorów. Rozwiąż sudoku, odszukaj ukrytą liczbę, poruszaj się labiryntem we właściwej kolejności, łam kod, dodawaj, odejmuj, segreguj, sprawdzaj szczegóły i szukaj różnic. Zabawy wprowadzają dziecko w świat liczb i uczą podstawowych pojęć matematycznych – młodsze dzieci na pewno będą korzystać z pomocy dorosłych.  Cudowny sposób na aktywne spędzanie poranków, popołudniowe zabawy czy wieczorów -nie tylko zimowych. Książka jest bardzo kolorowo wydana. Każda strona kipi od różnorodnych barw i rysunków.

Wraz z bohaterami łamigłówek przenosimy się do
– cyrkowego namiotu,
– na pole rolnika,
– na stok narciarski,
– w przestrzeń kosmiczną,
– na bal,
– na wyspę skarbów,
– do starożytnego Egiptu,
– i w wiele innych kolorowych miejsc.

By prawidłowo rozwiązać zadania przyda się umiejętność liczenia do 100, dodawania i odejmowania w podstawowym zakresie i oczywiście coś do pisania. Zabawa dla małych i dużych. Wciąga i daje dużo satysfakcji z ukończonego działa. W przypadku problemów lub dla wyrobienia nawyku autokorekty malca – rozwiązania na końcu książki.

Świetnie nadaje się w podróż czy na wakacje -gwarantuje zainteresowanie dziecka na dłużej. Rozwija wyobraźnie, wspomaga umiejętności matematyczne (w zakresie liczenia 1-100), pozwala opanować nowe pojęcia matematyczne i utrwalić podstawowe działania na liczbach oraz ćwiczy motorykę.

Pamiętacie o serii w łączenie kropek – Absolutnie fantastyczna – zobaczcie TUTAJ

Baw się i ćwicz.

Do kupienia TUTAJ


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *