„Spełnianie życzeń wydaje się dobre, ale może spowodować dużo zła. Wszystko zależy od człowieka. Od tego, czego pragniemy i do czego dążymy…” – tak kończy się opowieść Katarzyny Majgier „Abrakadabra… Mamy problem”. Książka wyróżniona w V Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży. To bardzo dobra książka, która otwiera oczy na potrzeby i marzenia a także na ich konsekwencje. Warto przeczytać – uwielbiam wartościowe książki dla dzieci! To jedna z nich!

wp-1618128573577-747x1024 Abrakadabra… Mamy problem! Nasza Księgarnia WIOSNA 2021 -10-14+
  • Wiek: 10-14
  • Forma wydania: broszurowa
  • Rok wydania: 2021
  • Liczba stron: 192
  • Wymiary: 140 x 202 mm
  • DO kupienia TUTAJ

Kamil, Antek i Patryk tworzą zgraną paczkę dzieciaków. Bardziej niż nauką są pochłonięci futbolem, co skutkuje kiepskimi ocenami w dzienniku szkolnym. Teraz jeszcze ta jedynka. W domu też nie jest wesoło. Kamil jest zmuszony do regularnego wynoszenia śmieci – nic wesołego, jednak gdyby nie obowiązki na pewno nie udałoby się mu znaleźć niezwykłego przedmiotu! Jest to magiczna lampa Aladyna. Chłopiec zna serial o magicznej lampie ale to przecież nie może być prawda?! No dobra, ale skoro chłopak spod śmietnika nalega na życzenie to niech zniknie ta jedynka z dziennika! Zdziwienie bohatera jest tym większe, kiedy ocena faktycznie znika. To początek czegoś niezwykłego. Lampa przechodzi z rąk do rąk a kolejne życzenie sypią się nadzwyczajnie szybko. Jakie konsekwencje spowoduje posiadanie cudownej lampy i czy znajdzie się ktoś, kto uratuje sytuacje?

 
Tutaj także autorka zaskakuje rozwojem scenariusza opowieści. Cicha i introwertyczna Daria chce pomóc przerwać kłopotliwą sytuacje. Bohaterowie nie wiedzą jednak, iż dziewczyna zna kilka przegapionych przez nich tajników działania lampy oraz że pomagając rozwikływać zaistniały chaos, jednocześnie zechce jej użyć, aby urealnić własne cele oraz zapobiec kolejnym nieodpowiednim zastosowaniom przedmiotu.

„Abrakadabra… Mamy problem” to rewelacyjna opowieść o głębokim sensie. Sama jako dziecko wielokrotnie wyobrażałam sobie sytuacje spotkania z magiczną lampą. Bohaterowie opowieści a ich życzenia są bardzo spontaniczne. Konsekwencje zaskakują i wprawiają czasami w niezły kłopot. To także opowieść o marzeniach, wartościach, samoakceptacji i samorozwoju. Książka zawiera także ważny aspekt dotyczący wartości, która przypisywana jest  pięknemu wyglądowi. Tematyka wyglądu i pracy nad ciałem jest niezwykle ważna dla dzieci w wieku nastoletnim. Szczególnie cienie ten watek w książce.

Abrakadabra… Mamy problem to bardzo dobra książka dla wielbicieli wartościowych treści. Opowieść z odrobiną bajkowej magii w pięknym i mądrym otoczeniu wniosków, przemyśleń i refleksji nad samoakceptacją, rozwojem, wartościach i marzeniach! Serdecznie polecam dzieciom głównie w wieku 10-14 lat.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *