Mrrrau czy miau? Poznaj tajniki kociej mowy, aby lepiej zrozumieć swojego pupila! Jak? Zacznij od publikacji „Sekretny język kotów” autorstwa Susanne Schötz.  Co donoszą fakty z badań, które przeprowadziła autorka? Zapoznaj się z przełomowymi wynikami badań, które przybliżają człowieka do zrozumienia kociej mowy. Rozszyfruj po dźwiękach jakie wydaje kot czy wabi ofiarę, manifestuje szczęście i zadowolenie, śpiewa i uwodzi, ucina pogawędkę czy próbuje was odstraszyć. Materiał poszerzony jest również o dostępne na stronie autorki filmiki i nagrania. Ciekawa propozycja dla fanów kotów i kocich sceptyków.

20191203_1425282083789906-767x1024 Sekretny język kotów- Susanne Schötz. Wydawnictwo Kobiece

  • Sekretny język kotów
  • Susanne Schötz
  • Tłumacz: Emilia Skowrońska
  • Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece

O czym jest ta książka?

  • Co mówi do Ciebie Twój kot?
  • Czy jesteś wstanie przemówić do niego, aby wpłynąć na jego zachowanie?

Prawdopodobnie każdy kot posługuje się innym dialektem. Podobieństwa możemy znaleźć w języku chińskim – pod względem melodii i rodzaju dźwięku. O dźwiękach zresztą można by dużo powiedzieć. Jest ich bardzo dużo np. mruczenie, ćwierkanie, gruchanie, furczenie, prychanie, wycie. Samo mruczenie jest nadal zagadkowe i nie zbadane. Na pewno nie zależy od oddechu. Same dźwięki doskonale się łączą co jeszcze bardziej komplikuje nam zrozumienie języka kota. Koty mają świadomość, że człowiek nie jest doskonałym obserwatorem kocich zachowań. Człowiek nie wyczuje feromonów i zapachów kocich.  Stad wykształcenie języka kota i jego indywidualna forma. Język koci dostosowany jest do jego właściciela. Indywidualny, specyficzny i całkowicie spersonalizowany do potrzeb kota i jego właściciela.

Z książki dowiecie się  jak wygląda aparat kociej „mowy” oraz jak, skąd, a nawet dlaczego koty wydają z niego konkretne dźwięki. Poznamy tajemnice kocich dźwięków: miauczenia, gruchania, mruczenia, warczenia, prychania, ćwierkania. Jak na pracę naukową przystało, autorka sporządziła słownik, wykresy i tabele oraz dostarczyła materiał dodatkowy tj. na swojej stronie internetowej udostępniła czytelnikom materiał wideo i audio.

„Wiele badań naukowych wykazało, że kody komunikacyjne wszystkich badanych dotychczas gatunków są nie tylko bardzo proste, lecz także bardzo ograniczone. Można założyć, że w przyszłych badaniach nie zostanie odkryty żaden gatunek zwierząt, którego kod komunikacyjny odbiegałby od tego wzorca”.

Dla kogo jest ta książka?

Dla wielbicieli kotów, którzy chcą bardziej poznać swojego pupila tzn. dla kociarzy. Osobną grupą są czytelnicy, którzy powątpiewają w miłość do kota lecz chcą się przekonać czy da się lepiej go zrozumieć.

Susanne Schötz, profesor szwedzkiego Uniwersytetu w Lund, postanowiła zbadać kocią mowę. W swojej przełomowej książce udowadnia, że koty rozmawiają nie tylko ze sobą, ale także ze swoimi opiekunami. Dzięki jej spostrzeżeniom i wskazówkom:
– rozszyfrujesz mowę swojego kota;
– poznasz lepiej jego potrzeby: kiedy chce być samotności lub wymaga pieszczot;
– zrozumiesz jego zachowanie w codziennych sytuacjach.

„Zwierzęta wymieniają się informacjami w ramach bardzo ograniczonej liczby tematów – mogą się komunikować o tym, co „tu” i „teraz”, a nie „wczoraj”, „jutro”, „tam” czy „w Szwecji””.

Sekretny język kotów – Susanne Schötz to praca zawierająca sporo ciekawych informacji na temat języka kotów. Zdecydowanie możemy przy jej pomocy poznać sekrety języka kocich dźwięków i znacznie lepiej go zrozumieć.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: