9 MIESIĘCY. Od zarodka do noworodka! Przewodnik po ciąży dla całej rodziny. Babaryba WIOSNA 2020

„9 MIESIĘCY. Od zarodka do noworodka! Przewodnik po ciąży dla całej rodziny”.  To bardzo ciekawa pozycja o tematyce ciąży. Odpowiada na wiele pytań, które pojawiają się u dziecka oczekującego na narodziny rodzeństwa oraz obserwującego małe dzieci. Książka pod merytoryczną opieką dwóch ginekologów z kompendium wiedzy o narodzinach. Subtelnie zilustrowana i przystępnie napisana. Zapraszam po więcej!

20200430_081055203198206-768x1024 9 MIESIĘCY. Od zarodka do noworodka! Przewodnik po ciąży dla całej rodziny. Babaryba WIOSNA 2020

Narodziny dziecka to niezwykłe wydarzenie. Nie ma na świecie dziecka, które by nie zadawało by sobie pytań związanych z ciążą, narodzinami i bobasami. To fascynujący temat i jednocześnie bardzo ważny obszar wiedzy o człowieku. Jak rozmawiać z przedszkolakiem o rozwoju człowieka, zapłodnieniu, ciąży, okresie prenatalnym, porodzie? Jak szczegółowo odpowiadać by zaspokoić ciekawość dziecka i dać mu jednocześnie sprawdzoną wiedzę?

Z pomocą przychodzi książka : „9 MIESIĘCY. Od zarodka do noworodka! Przewodnik po ciąży dla całej rodziny.” W publikacji znajdziecie odpowiedzi na wiele ciekawych pytań:

·         Czy wiecie, jak powstaje i jak rozwija się dzidziuś?

·         W którym miesiącu jest wielkości ziarenka ryżu, a kiedy jest duży jak arbuz?

·         Czy maluszek w ogóle coś słyszy i widzi w brzuchu mamy?

·        Kiedy zanika mu ogonek, a w którym momencie wyrastają pierwsze włosy?

Książka zawiera odpowiedzi na wiele pytań, z którymi zmagają się dzieci w tematyce ciąży. Pozycja została merytorycznie skonsultowana przez dwóch ginekologów. Jest przepełniona wiedzą, która została opracowana z myślą o przedszkolakach i dla przedszkolaków. 

Na uwagę zasługuje także wydanie. Ilustracje są bardzo nastrojowe, delikatne, pastelowe, nieco artystyczne. Z jednej strony są bardzo dokładne, realistyczne ale zupełnie przystępne, pokazujące ludzkie ciało i dziecko  brzuchu mamy w sposób nieco symboliczny lecz zgodny z naturą i biologią. Publikacja jest także zgodna z pedagogiką Montessori.

 Moja 3-letnia córka bardzo zaciekawiła się publikacją. Książka ją bardzo zainteresowała o „Mamo czytaj mi” słyszałam kilka razy jednego dnia. Bez wątpienia pomaga dzieciom zrozumieć, jak rozwija się dziecko w brzuchu mamy. Przygotowuje na narodziny rodzeństwa. Odpowiada na pytania, które pojawiają się w tym szczególnym czasie, podczas np. przygotowań pokoju, zakupów dla bobasa itp.  Bardzo podoba mi się, że w publikacji zaznaczono potrzeby mamy w ciąży oraz zobrazowano zmiany w rozwoju dziecka na przestrzeni całej ciąży. Książka opisuje także zmiany jakie zachodzą w dziecku oraz rodzinie po narodzinach dziecka. Ciekawostką jest także ciąża u zwierząt – wpleciona w opowieść o ciąży u człowieka.

Autorki to dwie przyjaciółki: Courtney Adamo i Esther Van de Paal. Mamy, które rodziły aż cztery i pięć razy Courtney mieszka w Byron w Australii z mężem i pięciorgiem dzieci, a Esther mieszka w Amsterdamie z mężem i czwórką dzieci.. Połączyły ich ciąże i wychowywanie dzieci. A macierzyństwo sprawiło, że postanowiły napisać razem książkę! Efekt zasługuje na oklaski.

Publikacja to wartościowa pozycja, której bohaterami są: mama, tata, dziecko i rodzina. Opisuje rozwój dziecka w brzuchu mamy, pięknie obrazuje zmieniające się dziecko i odpowiada na pytania dotyczące ciąży i narodzin. Pięknie ilustrowana i merytorycznie dopieszczona treść!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: