Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci! To dzisiaj 2 kwietnia – niezwykle ważne dla mnie święto. Książki,  absolutnie kocham. Od dziecka mają dla mnie bardzo wielkie znaczenie.  Dzisiaj prezentuje Wam wyjątkową książkę – to zbiór 777 pomysłów na zabawę z książką. Pozycja dla rodzica, nauczyciela i każdego, kto pracuje z dzieckiem i książką.

wp-1617390755806-779x1024 777 POMYSŁÓW NA ZABAWY Z KSIĄŻKĄ – Mamania – WIOSNA -2021

Zacznijmy od podstawy!

Dla kogo?

Książka „777 pomysłów na zabawy z książką” pomoże rodzicom i nauczycielom w wychowaniu dzieci, które pokochają czytanie. Jest więc kilku odbiorców publikacji. Czytają ją dorośli a odbiorcami są dzieci.  Książka wspiera dzieci w twórczym obcowaniu z książką. Kreatywnie, twórczo, nietypowo a nawet innowacyjnie! Wszystkie sposoby na obcowanie z dziełem pisanym są właściwe, jeśli mają na celu zachęcić dziecko do spotkania z literaturą. A zadanie jest bardzo ważne. Często spotykam się z informacjami od rodziców, że ich dzieci nie czytają książek. Nastolatek z książką  to rzadki widok? Nie będę marudzić, ale szukam rozwiązań! Jest nim min. „777 pomysłów na zabawy z książką”.

Wierzę, że to na dorosłym spoczywa zadanie jakim jest „wychowanie książkowe”. To jak prezentujemy dzieciom literaturę,  jak motywujemy do czytania czy sami czytamy i co za książki trafiają do naszego domu – to ogromnie ważne!

Po co czytać książki?

Czytanie książek rozwija wyobraźnię, bogate słownictwo, wspiera równowagę emocjonalną i ułatwia naukę w szkole. Książki są wstępem do kreowania, edukacji i poznawania siebie oraz świata. Książki to zaproszenie do tworzenia siebie – pisania własnych historii.

Jak zachęcić dzieci do samodzielnego czytania?

Małgorzata Swędrowska, ekspertka z wieloletnim doświadczeniem w popularyzacji czytelnictwa i twórczyni koncepcji czytania wrażeniowego, dzieli się sposobami na:

– wprowadzenie książek do codziennego życia dziecka,

– odkrywanie wielowymiarowości tekstu i ilustracji,

– niezliczone zabawy (również ruchowe!) z książką,

– aktywności związane z literaturą,

– rozwój kompetencji potrzebnych do nauki czytania,

– przebrnięcie przez szkolne lektury.

„777 pomysłów na zabawy z książką”  to książka, która zachęca dziecko do samodzielności z książką. Wierzę, że podawana dzieciom systematycznie osiągnie taki skutek. Nigdy tez nie jest za późno, aby podjąć trud rozbudzenia zainteresowania książkami. Publikacja także  dodaje pomysłów, świeżości i twórczości do codziennego czytania. Książka pomoże rodzicom i nauczycielom w wychowaniu dzieci, które pokochają czytanie. Zapraszamy do zabawy, która uczy!

  • Autor:Małgorzata Swędrowska
  • Tytuł: 777 pomysłów na zabawy z książką
  • Liczba stron:  256
  • Oprawa: oprawa miękka ze skrzydełkami
  • Premiera:  24 marca 2021
  • Wydawnictwo: Mamania
  • Wymiary:  140×205
  • Do kupienia TUTAJ

777 pomysłów na zabawę z książkąto 777 powodów, dlaczego warto mieć, przeczytać i stosować tą książkę! Serdecznie polecam!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *