Klasyka w zupełnie nowym wydaniu. Ogromne działo, które wpisało się w kanon zarówno opowieści jak i animacji współczesnych dzieci jak i często również ich rodziców. Czy znacie opowieść o 101 dlamatyńczykach? W najnowszej publikacji autorstwa Dodie Smith w języku polskim mamy okazję dokładnie prześledzić losy bohaterów i przenieść się do Londynu w którym znikają pieski w niezwykle tajemniczych okolicznościach. Zaczynamy.

wp-1647847475655-845x1024 101 dalmatyńczyków. Dodie Smith Nasza Księgarnia 2022 WIOSNA 6+
qrf
  • Dodie Smith
  • ilustracje: Magdalena Kozieł-Nowak
  • tłumaczenie: Robert Ginalski
  • Wiek: 6-10
  • Forma wydania: oprawa twarda
  • Rok wydania: 2022
  • Liczba stron: 288
  • Wymiary: 195 x 254 mm
  • Do kupienia TUTAJ

Nie tak dawno temu mieszkało w Londynie młode małżeństwo dalmatyńczyków.

On nazywał się Pongo, a ona Mimi Pongo (…). Szczęśliwym trafem stali się właścicielami młodego małżeństwa – państwa Poczciwińskich. Byli to ludzie łagodni, posłuszni, a nade wszystko inteligentni… czasami prawie tak inteligentni jak psy!

wp-1647847475655-845x1024 101 dalmatyńczyków. Dodie Smith Nasza Księgarnia 2022 WIOSNA 6+

Klasyka opowieści w pięknym wydaniu. W całej Anglii zaczynają ginąć małe dalmatyńczyki. Dzieci traci też urocza psia para żyjąca spokojnie w Londynie. Kto stoi za porwaniami i jaki ma niecny plan? Pongo i Mimi wyruszą w pełną niebezpieczeństw podróż, by się tego dowiedzieć i ocalić szczenięta. Na szczęście w drodze będą mogli liczyć na pomoc wielu sprzymierzeńców – zarówno ludzi, jak i zwierząt. Czy pamiętacie tą bajkę? Czy chcecie jeszcze raz przeżyć sceny, które zapisały się w historii literatury światowej?

Zilustrowana przez Magdalenę Kozieł-Nowak pełna wersja klasycznej powieści dla dzieci rozsławionej przez film animowany. Czujemy tutaj powiew przeszłości jak i świeżość i nowość. Książka została bowiem osadzona w klasyce wydania z lekko kremowymi stronami i bardzo ciekawie zilustrowana. Co ważne to bardzo rozbudowana pozycja ponieważ zawiera ponad 280 stron a ilustracje pojawiają się na każdej rozkładówce. Dzieci to bardzo cenią. Z uwagi na rozbudowaną fabułę polecam książkę dzieciom od 6 lat jak i starszym, które samodzielnie chcą przeczytać to działo.

101 dalmatenczyków to także piękny pomysł na prezent. Z powodzeniem spodoba się dzieciom w wieku szkolnym i będzie ozdobą domowej biblioteki.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *