Pamiętacie 100 głupich pytań dla bystrzaków? Czas na nowość od Naszej Księgarni: 100 głupich porównań dla bystrzaków. Oczywiście kontrowersje budzi tutaj słowo GŁUPICH! Nie ma  bowiem głupich pytań – tym bardziej dla bystrzaków, których ciekawość zabierze nas w niezbadane rejony fascynującej wiedzy i ciekawych faktów. 100 wspaniałych informacji, błyskotliwych i humorystycznych grafik oraz odpowiedzi, które bawią, zastanawiają oraz powodują wzrost ilorazu inteligencji! Wspaniała seria, która na pewno przypadnie do gustu czytelnikom w wieku 6-14 lat!

20190503_160944114539259-1024x1024 100 głupich porównań dla bystrzaków – od 6 roku życia! Nasza Księgarnia 2019
 • 100 głupich porównań dla bystrzaków
 • Stéphane Frattini
 • forma wydania: książka papierowa
 • oprawa: twarda
 • ilustrator: Vincent Rif
 • tłumacz: Joanna Kuhn
 • rok wydania: 2019
 • liczba stron: 208
 • format: 165 x 255 mm
 • przedział wiekowy: 6-14
 • Do kupienia TUTAJ

Czego mamy więcej, brwi czy rzęs?
Gdyby na Ziemi mieszkało 1000 osób, ile z nich byłoby Europejczykami?
Który język ma więcej słów, angielski czy francuski?
Czy istnieje oko większe od piłki do koszykówki?
Czy na świecie rodzi się tyle samo dziewczynek, ile chłopców?
Czy starczyłoby życia na policzenie głośno do miliarda?
Kiedy spalamy więcej kalorii: podczas snu czy oglądania telewizji?
Czy w Australii jest więcej kangurów czy ludzi?

Podobało wam się „100 głupich pytań dla bystrzaków”? Przeczytacie o tej wspaniałej książce TUTAJ. Dzisiaj czas na wspaniałą pozycję, która jest kontynuacją poprzedniczki.  Tak jak wcześniej autorzy nie boją się pytań i korzystają z tych, których autorami są właśnie bystre dzieci.  Nikt inny jak dziecko nie umie stawiać TRAKICH pytań.  Każde ma sens i każde zestawienie daje nową wiedzę. Mało tego! Każde kolejne prowokuje do stawiania kolejnego pytania, rozważania złożoności świata i poszukiwań odpowiedzi na nurtujące wątki.

To publikacja, która zaangażuje całe rodziny. Dzieci pytają – dorośli odpowiadają a na końcu czytamy prawidłową odpowiedź. Może zamienimy się rolami? To naprawdę pomysł na ciekawą zabawę i sposób na spędzenie czasu w rodzinie,  grupie itp. Wiele z odpowiedzi was zaskoczy, inne zastanowią lub wprowadzą w zaciekawienie,  być może będą źródłem emocji. Na pewno zawarte w książce zwariowane porównania to ciekawa lektura, która spodoba się dzieciom i młodzieży. Jak dobrze stawiać pytania, na które ktoś udzieli nam odpowiedzi. Potraktuje temat dokładnie, skrupulatnie i wyczerpująco (na ile tego okoliczności wymagają).

Humor zawarty na grafikach to dodatkowy atut publikacji i wartość sama w sobie.

Ostrzegam! Publikacja przeznaczona nawet dla niezwykle odpornych czytelników, których spotkać z książką  nie sposób. Tutaj możecie się zdziwić!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: